Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

vladimir-tintor Njena.si

Zgodil se je preobrat, snema se 4. sezona Botrov

0 09.02.2018 22:59:05

Črnuče - Maribor 1:3 (-14, -23, 25, -13)

Odbojkarji Črnuč so v tekmi 16. kroga 1. DOL za moške izgubili proti Mariboru z 1:3 (-14, -23, 25, -13).

* ŠD Tivoli, sodnika: Stropnik (Pogorje) in Valentar (Prevalje).
* Črnuče: Mihelčič, Hafner, Čopi, Ponikvar, Tepič, Ž. Kumer, Jurič, Donik, D. Kumer, Slovnik, Uršič.
* Maribor: Crnjanski, Planinšič, Mulec, Detela, Vrabl, Mejal, Herman, Križman, Uremović, Virtič, Plesec.

Mariborski odbojkarji so se po sredinem prvenstvenem porazu proti slovenskim prvakom, igralcem ACH Volleyja, nocoj proti Črnučam vrnili v zmagovalne tirnice. Ljubljančani so zabeležili četrti zaporedni in skupno 12. prvenstveni poraz, medtem ko so Štajerci slavili desetič in ostajajo na petem mestu.

Mariborčani so ključno razliko v prvem nizu naredili po prvem tehničnem odmoru. S petimi zaporednimi točkami so od 11:9 prišli do 16:9, Črnuče pa razlike niso več mogle pokriti. Drugi niz je trajal nekaj dlje časa, domačini so se prikazali v lepši luči. Maribor je šel na prvi tehnični odmor s prednostjo treh točk, ki jo je kmalu podvojil, toda domača ekipa je še pred drugim tehničnim odmorom ujela priključek (15:16). Izenačila je na 20. točki, ekipi sta bili zadnjič v nizu izenačeni pri 23:23, nato pa so gosti z dvema zaporednima točkama osvojili niz.

Še bolje so Črnučani zaigrali v naslednjem nizu, ki so ga na koncu tudi osvojili. Praktično ves čas so vodili, največ za pet točk ob drugem tehničnem odmoru. Maribor je tekmece na 18. točki ujel in sledila je napeta ter izenačena končnica, v kateri so več znanja in sreče imeli domači igralci.

Mariborčani so se zatem predramili in v četrtem nizu hitro postavili stvari na svoje mesto. Že ob prvem tehničnem odmoru so vodili z 8:4, ob drugem s 16:7 in le še vprašanje časa je bilo, kako hitro bodo osvojili niz in s tem zmago.

Črnuče bodo v naslednjem krogu igrale proti Krki, Maribor pa proti GEN-I Volleyju. Obe tekmi bosta prihodnjo soboto.

Značke: odbojka, dp