06.04.2016 23:28:27

Pomembna zmaga Lastovke

Košarkarji Lastovke so v 5. krogu lige Nove KBM za obstanek premagali Portorož s 75:70 (17:14, 34:23, 48:37).

Na zadnji tekmi 5. kroga lige za obstanek sta se ekipi Lastovke in Portoroža udarili za pomembno zmago, kjer so več znanja pokazali varovanci Andreja Žaklja, ki so po začetnem izidu 13:14 ob koncu prve četrtine potem vodili ves čas tekme.

Čeprav je prednost Lastovke ob polčasu znašala že enajst točk, pa se gostje niso pustili. Ob koncu so se približali na vsega -4 (71:67), a so se domači le zbrali in si priborili pomembno zmago, ki jih je povsem približala drugemu mestu lestvice za obstanek, ki še vodi v končnico za prvaka.

V domači vrsti, ki je v primerjavi z gosti slabše metala izza črte treh točk (3:8), je bil na koncu z 21 točkami najboljši posameznik Milorad Šutulović, ki je k temu dodal še šest ujetih žog, pri gostih je Nejc Zupan tekmo končal s petimi skoki in 18 točkami, od tega je bil trikrat uspešen za tri točke.

V šestem krogu lige za obstanek bo Lastovka 13. aprila doma gostila LTH Castings, Portorož pa isti dan odhaja na gostovanje k Elektri v Šoštanj.

Lastovka - Portorož 75:70 (17:14, 34:23, 48:37)
* Hala komunalnega centra, gledalcev 80.
* Lastovka: Mlakar 13 (5:6), Janc 7 (3:4), Julević 19 (9:11), Šaškov 5 (3:4), Zekavičić 7 (1:1), Novak 3 (1:1), Šutulović 21 (6:11).
* Portorož: Petrović 4 (0:3), Zupan 18 (5:6), Buda 5 (3:4), Barbarič 17 (7:8), Trampuš 7 (0:1), Cvetičanin 6, Hodžić 10, Besedić 3 (1:2).
* Met za tri točke: Lastovka 3:17 (Mlakar 2, Šutulović), Portorož 8:26 (Zupan 3, Barbarič 2, Hodžić 2, Trampuš).
* Prosti meti: Lastovka 28:38, Portorož 16:24.
* Osebne napake: Lastovka 28, Portorož 33.
* Pet osebnih: Hodžić (37.), Trampuš (40.).