Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 08.12.2015 21:21:29

Mariborčanke s Poljske z osvojenim nizom

Nova KBM Branik
Odbojkarice Nove KBM Branika so v prvi tekmi osmine finala pokala Cev izgubile proti ekipi Polski Cukier Muszyna z 1:3 (-16, -17, 19, -20). Povratna tekma bo na sporedu v sredo, 16. decembra, v Mariboru.

Slovenske aktualne pokalne zmagovalke, ki so v prvem krogu pokala Cev brez izgubljenega niza izločile estonsko ekipo Kohila, v osmini finala igrajo s štirikratnimi poljskimi državnimi prvakinjami.

Ekipa iz Muszyne, za katero je v sezoni 2006/07 igrala tudi nekdanja slovenska državna reprezentantka Tina Lipicer Samec, v sezoni 2013/14 pa zdajšnja kapetanka slovenske izbrane vrste Marina Cvetanović, ki v letošnji sezoni igra za Mariborčanke, je bila štirikrat državni prvak Poljske, enkrat pokalni zmagovalec, leta 2013 pa je osvojila pokal Cev. Kljub vsem uspehom so se izbranke trenerja Sebastijana Škorca na Poljsko podale z optimizmom in upanjem, da lahko iztržijo ugoden izid pred povratno tekmo, vendar so domačinke hitro pokazale, da jih čaka vse prej kot lahka naloga.

TRETJI NIZ ZA UPANJE
Prvi in drugi niz sta si bila precej podobna. Do prvega tehničnega odmora sta bili ekipi povsem skupaj, po njem pa so pobudo prevzele Poljakinje, ki so prednost počasi, a vztrajno višale. Mariborčanke niso našle odgovora, v končnici pa Poljakinje niso popustile niti za trenutek in osvojile najprej prvi, nato pa še drugi niz.

Tretji niz so prav tako bolje odprle domače odbojkarice, ob prvem tehničnem nizu vodile z 8:6, do drugega pa se je počasi tehtnica začela nagibati na gostujočo stran. V končnico so prinesle štiri točke zaloge (21:17), teh pa niso več izpustile iz rok.

V četrtem nizu so gostje skušale priti še do enega osvojenega niza in s tem do izenačenja. Začele niso najbolje, saj so že ob prvem tehničnem odmoru zaostajale (5:8), še malenkost bližje so bile ob drugem (14:16), bolj kot se je niz pregibal v končnico, dlje pa so bile Poljakinje. Na koncu tudi predaleč za Mariborčanke, ki so si pred povratno tekmo v domači Lukni priigrale težko delo.

POKAL CEV, OSMINA FINALA (PRVA TEKMA):

Polski Cukier Muszyna - Nova KBM Branik 3:1 (16, 17, -19, 20)

Dvorana Muszyna, gledalcev 700, sodnika: Barev (Bolgarija) in Grabovsky (Češka).
Polski Cukier Muszyna: Skrzypkowska 1, Pelc 3, Savić 11, Grejman 10, Szczygiel, Krzos, Helić 25, Sliwa, Sosnowska 7, Kurnikowska 13, Hatala 3, Milovits 2.
Nova KBM Branik: Mlakar 19, Kaučič 3, Cvetanovič 15, Ammerman 5, Vovk, Najdič 1, Pučnik, Planinšec 13, Sobočan, Pintar 3.