tk
tk
0 20.11.2015 23:20:04

Niso jim pustili dihati

V prvi tekmi 9. kroga državnega prvenstva, po katerem bo sklenjena prva polovica prvega dela tekmovanja, so odbojkarji ACH Volleyja po razočaranju v ligi prvakov začeli serijo petih zaporednih gostovanj. V Novem mestu so gladko odpravili Krko.

Novomeščani so v prejšnjem krogu v Kamniku odščipnili niz vodilni ekipi državnega prvenstva, proti Ljubljančanom pa so ob dobrem uporu in dobri igri na koncu vendarle ostali praznih rok. V primerjavi s tekmo v ligi prvakov je trener gostov Bogdan Kotnik na parket poslal nekoliko spremenjeno postavo, na mestu organizatorja igre je začel Matija Jereb, v bloku je bil ob Janu Kozamerniku tokrat Stipe Jurić, na mestu prostega igralca je Matijo Pleška zamenjal Matevž Ledinek, medtem ko je domači trener aktualne državne prvake napadel z najmočnejšimi topovi, tudi z reprezentantom Miho Plotom, ki je še v prejšnji sezoni igral v oranžnem dresu.

Dolenjci so na tekmi nudili dober odpor gostom in jim v nobenem trenutku niso pustili dihati, po zaostanku z 0:2 v nizih so imeli v tretjem še velikih pet točk prednosti (14:9), a so jih Ljubljančani z delnim izidom 6:1 ujeli in tudi prehiteli ter po uri in 24 minutah prišli do nove zmage. Največ točk, po trinajst, sta dosegla oba sprejemalca, Samuel Walker in Andrej Flajs.

Krka – ACH Volley 0:3 (-23, -22, -20)

Novo mesto – Športna dvorana Marof. 150 gledalcev.
Krka: Brulec 12, Ožbalt, Erpič, Vrhovšek, Kosmina 12, Vesel, Drobnič 1, Pucelj 1, Bregar 5, Lindič, Klobčar, Turk 11, Plot.
ACH Volley: Flajs 13, Jereb 4, Kozlowski, Kozamernik 8, Walker 13, Purić, Ledinek, Satler, Pleško, Jurić 3, Donik, Kumer, Mochalski 12, Terpin.