Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

ou
0 09.11.2014 00:09:56

Slovensko slavje v Avstriji

Grega Wernig
Odbojkarice Calcit Volleyballa in Nove KBM Branika so v 2. krogu srednjeevropske lige gostovale - in zmagale.

Kamničanke so v Celovcu s 3:1 (-22, 24, 19, 17) odpravile Sparkasse, Mariborčanke pa so bile na Dunaju s 3:0 (21, 9, 19) boljše od Post Schwechata.

V kamniški ekipi so pravočasno uredili registracijo Mekane Barnes, tako da je trener Gašper Ribič tekmo lahko začel tudi z Američanko v postavi.

Kljub temu gostje v prvem nizu nikakor niso našle svoje igre, in ta je pripadel Celovčankam. Tudi začetek drugega niza je bil v znamenju domačink, ki so pobegnile že za pet točk (11:6), a gostje so izid na 12. točki izenačile. Celovčanke so še enkrat z delnim izidom 5:0 prišle do prednosti, ki so jo Kamničanke vnovič ujele. Z asom Lane Ščuke so povedle s 23:21, Igličarjeva pa je blokirala Holzerjevo za izenačenje izida v nizih.

V tretjem in četrtem nizu pa so bile boljše slovenske pokalne prvakinje in se domov vrnile z zmago.

Veliko lažje delo so imele Mariborčanke, ki so gladko ugnale dolgoletne tekmice z Dunaja. Še posebej pa so bile razigrane v drugem nizu, ko so dobesedno ponižale avstrijsko ekipo.