Objavljamo poročilo o finančni luknji v SD: kaj ...

ana gros af Ekipa24.si

Navijači kričijo: to je sramota! Zgodovinskih ...

0 13.08.2019 18:14:51

Bennettu še druga etapna zmaga v Beneluksu

Na kolesarski dirki po Beneluksu je današnjo drugo etapo dobil Irec Sam Bennett (Bora-Hansgrohe), ki je zmagal tudi na ponedeljkovi uvodni etapi. Danes je premagal Belgijca Jasperja Philipsena (Emirates) in Nizozemca Dylana Groenewegna (Jumbo-Visma) in povečal naskok v skupnem seštevku dirke svetovne serije.

Bennett je do druge zmage na še eni pretežno ravninski etapi, 169 km dolgi preizkušnji od Blankenbergehja do Ardooieja, prišel v zadnjih 150 metrih, ko je presenetil Groenewegna in švignil mimo njega.

Skupno ima Bennett zdaj 12 sekund naskoka pred Poljakom Lukaszem Wisniowskim (CCC) in 13 pred Čehom Josefom Černyjem (CCC).

Na dirki nastopa tudi slovenski kolesar Grega Bole (Bahrain Merida). Na današnji etapi je v času zmagovalca končal na 133. mestu, skupno je 122. (+ 0:20).

V sredo bo na dirki po Beneluksu na sporedu tretja etapa, 166 km dolga preizkušnja s startom in ciljem v Aalterju.