14.03.2016 18:20:51

Van Avermaet močnejši od Sagana

profimedia

Belgijec Greg Van Avarmaet je zmagovalec šeste etape kolesarske dirke od Tirenskega do Jadranskega morja.

Kolesar BMC Racing Teama, ki je zabeležil tretjo zmago v sezoni in drugo na dirki, je bil v ubežni skupini, katere kolesarji so se na manjšem ciljnem vzponu udarili za zmago.

V zaključku pa je imel več moči od dveh zadnjih svetovnih prvakov Slovaka Petra Sagana in Poljaka Michala Kwiatkowskega. Slovak je v cilj 210 kilometrov dolge etape od Castelraimonda do Cepagattija prišel v istem času kot zmagovalec, Poljak pa je zaostal štiri sekunde.

Van Avermaet je tudi po zaslugi bonifikacijskih sekund prevzel tudi skupno vodstvo, doslej vodilni Čeh Zdenek Štybar, ki je z zaostankom štirih sekund zasedel četrto mesto, pred zadnjo etapo, deset kilometrov dolgim kronometrom, zaostaja sedem sekund. Sagan je z osmimi sekundami zaostanka tretji.

Etapa je bila sicer pretežno ravninska, a je vsebovala nekaj vzponov, ki so vendarle naredili manjšo selekcijo.

Na dirki nastopajo trije slovenski kolesarji, na današnji etapi pa je bil najboljši Kristijan Koren (Cannondale), ki je zasedel 51. mesto (+0:07). Luka Mezgec (Orica-GreenEdge) je osvojil 136. (+4:50), Primož Roglič (LottoNl-Jumbo) pa 143. mesto (+5:22). V skupni razvrstitvi je Roglič na 53. (+6:12), Koren na 110. (+17:06) in Mezgec na 149. mestu (+27:06).