08.03.2015 17:52:40

Kwiatkowski z zmago začel dirko Pariz–Nica

vszi

Na obrobju Pariza se je začela kolesarska dirka Pariz - Nica, uvodna evropska preizkušnja svetovne serije. Začela se je s 6,7 kilometra dolgim prologom, vožnjo na čas pa je dobil aktualni svetovni prvak Poljak Michal Kwiatkowski.

Kolesar ekipe Etixx Quick Step je bil za nekaj stotink sekunde hitrejši od Avstralca Rohana Davisa.

Za svetovnim prvakom in za svetovnim rekorderjem v vožnji na eno uro je tretje mesto z zaostankom sedmih sekund zasedel nemški specialist za uro resnice in nekdanji svetovni prvak v tej disciplini Tony Martin, ki pa je vendarle premagal svojega velikega tekmeca Bradleyja Wigginsa. Britanec, aktualni svetovni in olimpijski prvak v uri resnice, se je moral zadovoljiti z 12. mestom.

"Premagati take mojstre, kot so Martin, Wiggins in drugi, je nekaj neverjetnega. Na roko mi je seveda šlo, da je bila proga kratka, pa tudi ustrezala mi je. Imel sem vse podatke o vmesnih časih Martina, po njih sem nadzoroval ritem, na koncu se mi je izšlo. Do Nice je še dolga pot, a lahko rečem, da se odlično počutim, da imam odlično ekipo, tako da ni skrivnost, da si želim biti visoko," je dejal 24-letni Poljak, ki na dirki nastopa prvič.

Slovenca se po pričakovanju nista posebej izkazala. Boljši je bil Simon Špilak, ki je z zaostankom 32 sekund zasedel 74. mesto, Borut Božič je bil 101. (+ 0:38). Špilak bo tudi letos v naslednjih etapah napadal deseterico, v katero se na dirki uvršča zadnja tri leta. Leta 2012 je bil četrti, leto pozneje šesti, lani pa osmi.