zu
zu
08.03.2015 16:39:04

Še eno zlato Francozinji, Malijeva nazadovala

Francozinja Marie Dorin Habert (30,07,7/3) je na svetovnem biatlonskem prvenstvu v Kontiolahtiju po sprintu zmagala še v zasledovanju.

Kljub trem kazenskim krogom je za 15,3 sekunde prehitela Nemko Lauro Dahlmeier (2 kazenska kroga) in za 31,6 v soboto srebrno Poljakinjo Weroniko Nowakowska-Ziemniakovo (3).

Edina slovenska predstavnica Andreja Mali (+ 2:38,1/4) je z osmega nazadovala na 20. mesto. Od najboljših so Malijevo danes oddaljile napake na strelišču. "Nastop je bil soliden. Pri štirih streljanjih moraš imeti fokus do konca, meni ga je žal malo zmanjkalo. Z ničlo v stoje bi bil danes res super rezultat. A vseeno se zelo dobro počutim na progi, tudi v streljanju imam še velike rezerve, ki jih lahko izkoristim. Tekaško sem začela super, tudi sledila najboljšim tekačicam," je bila z novimi točkami in drugo najboljšo uvrstitvijo v sezoni zadovoljna Kamničanka.

Počasnejši krog je Malijeva odtekla le, ko je bila v smučini sama. "To je malo težje. A v zadnjem krogu sem se počutila super, odsprintala še tistih par tekmovalk. Sem vesela, da lahko v zadnjem krogu še toliko iztisnem iz sebe in pridobim še kakšno mesto," je še povedala Malijeva, ki je na zadnjih treh kilometrih prehitela tri tekmovalke.

V končnem razpletu je imela Poljakinja Nowakowska-Ziemniak izredno srečo, saj je bila še po zadnjem streljanju četrta, v zadnjem krogu v smučini pa se ji je nasmehnila sreča, ko je padla Rusinja Jekaterina Šumilova, kar je Poljakinja izkoristila za osvojitev nove medalje.

Presenečenje prvenstva pa ostaja Dorin Habertova, ki je septembra rodila, se januarja priključila biatlonski karavani, v Kontiolahtiju pa posegla že po drugem zlatu. Očitno je forma za SP prava, saj je obenem dosegla tudi prvi zmagi v karieri. Tokrat je vodila od starta do cilja, v končnici z zgrešenim strelom dala priložnost Dahlmeierjevi, a je tudi slednja morala v kazenski krog.

Biatlonce v Kontiolahtiju zdaj čakata dva prosta dneva, v sredo pa se bodo ženske pomerile na najdaljši 15-kilometrski tekmi. "Ta dva dneva mi bosta prišla prav, saj so za mano že tri tekme. Moram se spočiti in malo odklopiti glavo. Individualna tekma je bolj umirjena in vidim, da tudi umirjeno streljam, ampak vseeno bo treba štirikrat dobro ustreliti," je še povedala izkušena slovenska reprezentantka.