Olimpija – Fehervar 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Ljubljana – Dvorana Tivoli. 3432 gledalcev. Glavna sodnika: Soos (Madžarska) in Zrnić. Linijska sodnika: Hribar in F. Jeram (vsi Slovenija).
Strelci: 1:0 Mahkovec (Polei, Petan, 9.), 2:0 Mahkovec (Simšič, Crnović, 18.), 3:0 Meyer (Drozg, Boychuk, 21.), 4:0 Polei (Petan, Mahkovec, 21.), 5:0 Simšič (Beričič, Brennan, 51.).
Kazenske minute: Olimpija Ljubljana 10, Fehervar 8.
Olimpija: Horak, Kolin; Mašič, Brennan, Meyer, Boychuk, Drozg; Halbert, Kirichenko, Polei, Petan, Mahkovec; Gregorc, MacWilliam, Sabolič, Quince, Kapel; Crnović, Sodja, Pance, Beričič, Simšič. Trener: Ben Cooper.
Potem ko so zmaji praznih rok ostali tudi v Bolzanu, kjer so v ligi ICEHL izgubili tretjič zapored, so v nedeljo, na svoji 32. tekmi sezone, gostili madžarski Fehervar, ki mu letos v primerjavi z zadnjimi sezonami ne gre ravno kot po maslu. Nazadnje, ko so bili vragi v Ljubljani, so sicer zmajem odščipnili točko, zmagovalca so septembra odločili kazenski streli.
Mahkovec za prva dva
Moštvo, kjer igra tudi slovenski reprezentant Anže Kuralt, je na tivolskem ledu tokrat slabo začelo tekmo, že v 3. minuti sta bila hkrati izključena dva igralca, toda Olimpija te velike prednosti ni izkoristila. A hitro so bile priložnosti pozabljene, v 9. minuti je Olimpija povedla, po zadetku Marcela Mahkovca, ki je v gol pospravil odbitek, pa so sledili sijajni prizori – pravi pravcati 'dež' plišastih igrač, ki jih bo klub s Celovške 25 podaril v dobrodelne namene.
Olimpija je v nadaljevanju dobro igrala v obrambi in hkrati veliko napadala in to v 18. minuti spet izkoristila, še drugič je v polno po odlični podaji Nika Simšiča zadel Mahkovec. Prvo tretjino je četa Bena Cooperja dobila s kar 25:6 v strelih.
Dva gola v eni minuti
Da bo Fehervar ob tej priložnosti težko iz Tivolija odnesel zmago, je postalo jasno v prvi minuti nadaljevanja. Po zgolj 15 sekundah druge tretjine je z razdalje z močnim strelom na prvo na 3:0 povišal Nicolai Meyer, le 35 sekund po tem pa se je med strelce po protinapadu in po dotiku ploščka pred golom vpisal še Evan Polei.
Razgibana igra s polno akcijami in tudi nekaj prekrški se je nadaljevala vso drugo tretjino. Vzdušje v Tivoliju je bilo sijajno, polne tribune so lahko uživale v dobri hokejski predstavi.
Petarda in prvi Horakov 'shutout'
V 51. minuti so tribune spet eksplodirale, navijači so slavili petardo – lepi akciji je piko na i takrat postavil Simšič in takrat postavil tudi končni izid srečanja, po katerem je Olimpija spet skočila na tretje mesto.
Ob razpoloženih napadalcih je tokrat spet vse svoje znanje pokazal tudi Lukaš Horak, vratar Olimpije je obranil 20 strelov in prvič to sezono v ligi ICEHL gol zapustil nepremagan. Olimpija je sicer na gol Fehervarja sprožila kar 55 strelov.
Še zadnjič v letu 2025
Olimpija sicer še ni rekla zadnje v letu 2025, v torek se pod Rožnikom obeta še en vrhunski dvoboj, v Ljubljano prihaja vodilna ekipa lige ICEHL, celovški KAC, ki zadnje tedne igra vrhunski hokej. Na zadnjih 10 tekmah je izgubil zgolj enkrat.