Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 01.02.2022 22:04:21

Dva sosedska obračuna za finale Eura

PROFIMEDIA
Polfinalna para evropskega prvenstva v futsalu na Nizozemskem sta Portugalska - Španija in Rusija - Ukrajina. Branilci naslova Portugalci ter podprvaki iz 2001 in 2003 Ukrajinci so si mesto med štirimi zagotovili v ponedeljek, danes pa sta bili uspešni še Rusija in Španija.

Rusija je v četrtfinalu premagala Gruzijo s 3:1, Španija pa je bila boljša od Slovaške s 5:1.

Favoritinji polfinalnih dvobojev sta Rusija in Španija. Rusi, evropski prvaki 1999, ki so na zadnjih štirih evropskih prvenstvih igrali v polfinalu - pred štirimi leti v Stožicah so osvojili bronasto medaljo, so pred prvenstvom veljali za glavne favorite za zlato, Španci pa so najtrofejnejša evropska nacija v futsalu. Prvaki stare celine so bili v letih 1996, 2001, 2005, 2007, 2010, 2012 in 2016.

V današnjih polfinalih je do zmage težje prišla Rusija. Odpor debitantov na evropskih prvenstvih Gruzijcev je strla šele v zaključku tekme. Uvodni gol je dosegla v 23. minuti, minuto kasneje je tekmec izid izenačil, na 2:1 pa so Rusi povedli v 28. minuti. Končni izid tekme je padel tik pred iztekom časa, ko je Čiškala v nebranjeno mrežo dosegel še svoj drugi zadetek na tekmi.

Španci so vse dvome o zmagovalcu rešili že v prvih dvajsetih minutah. Slovaški so v prvem polčasu zabili tri zadetke, dva pa so dodali še v drugem delu.

Polfinale bo 4. februarja, finale in tekma za tretje mesto pa 6. februarja.

Slovenija je v skupini B tekmovanje končala v petek, ko je izgubila proti Finski z 1:2. Pred tem je igrala še neodločeno s Kazahstanom in Italijo. Na koncu je bila 13.