5081484663803_org_27a69d764a0b1739_1648464638000 Necenzurirano

Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

Ursula von der Leyen in primer Pfizergate

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

0 18.12.2021 22:16:04

Ljubljančani v sezoni ostajajo neporaženi

Odbojkarji ACH Volleyja dokazujejo, da jim bo letos težko kdo preprečil, da ne bi po neuspešni lanski sezoni vnovič osvojili naslova državnega prvaka. V 12. krogu prvenstva so še dvanajstič zmagali, na derbiju branilcem naslova, igralcem Merkur Maribora, niso dopustili nobene možnosti za presenečenje, zmagali so s 3:0.

Ljubljančani v sezoni ostajajo neporaženi v vseh štirih tekmovanjih, na katerih nastopajo, občutek je, da so obračun z Mariborčani dobili s pol moči. Derbi ni postregel z negotovostjo, oranžni zmaji so imeli reči pod nadzorom od začetka do konca. Gostje so vodili le nekaj časa na začetku drugega in tretjega niza, toda nikoli za več kot točko. Zmaga domačih ni bila v nobenem nizu ogrožena.

Igralci ACH Volleyja so bili zanesljivi pri vseh elementih. Zanesljivo so držali sprejem, ki jim je omogočal uspešne napadalne akcije. Skozi tekmo jim ni bilo treba tvegati s servisi, v bloku pa je bil razpoložen Matic Videčnik, s tem elementom je dosegel pet od svojih 11 točk. Dve točki več je dosegel Alen Šket, ki je tudi prispeval edini as ljubljanske ekipe. Mariborčani niso bili razpoloženi v napadu, sami so na tekmi dosegli le 34 točk.

V "malem" derbiju so tretje mesto potrdili odbojkarji Calcita Volleyja, ki so s 3:1 premagali Salonit. V prvem nizu so si odločilno prednost priigrali s petimi zaporednimi točkami, ko je bil na servisu Miha Bregar, ki je poskrbel za vodstvo 19:10. Tudi v drugem nizu prave priložnosti tekmecem niso dopustili, nato pa izgubili tretji niz in vendarle dali nekaj upanja domačim igralcem in navijačem.

Še večje je bilo to po vodstvu Salonita 16:10 v četrtem, a sledila je serija blokov Kamničanov, s štirimi zaporednimi so se povsem približali, Jan Klobučar pa je z napadom izenačil na 16:16. Ekipi sta bili izenačeni tudi na 20. točki. V končnici pa je bil spet blok tisti element, s katerim je Calcit prišel do prednosti in zmage.

Gosti so skupno dosegli kar 17 blok točk, blestel pa je finski reprezentant Tommi Siirilä, prispeval jih je devet. V napadu pa je bil najučinkovitejši Danilo Pavlović, dosegel je 20 točk.

Kranjski Hiša na kolesih Triglav je v Murski Soboti premagal Panvito Pomgrad s 3:2 in zadnje mesto prepustil Krki, ki je v Novem mestu z 0:3 izgubila proti Črnučam.

ACH VOLLEY - MERKUR MARIBOR 3:0 (22, 14, 22)
* Dvorana Tivoli, gledalcev 50, sodnika: Brlas, Rajković.
* ACH Volley: Pernuš, Šket 13, Rutar, Mašulović 9, Todorović 2, Peruničić, Okroglič, Kovačič, Gjorgiev 12,
Pokeršnik 11, Videčnik 11, Kök.

* Merkur Maribor: Cafuta, Herman, S. Adžović, Kovačević, Pavlović 7, Bračko 3, Košenina, Donik 4, A. Adžović, Planinšič, Kržič 3, Ihbajri 10, Kovačič, Gergye 7.

SALONIT ANHOVO - CALCIT VOLLEY 1:3 (-19, -19, 23, -22)
* Športna dvorana Kanal, gledalcev 200, sodnika: Klinar, Pevc.
* Salonit Anhovo: Boharev 10, Stojanovič, Šarić, M. Jereb, Filiputti, Karnel 2, Jeklin, Lazar, Kavčič 2, Maretič, Radosavljević 14, Okroglič, Kovačič, Vrtovec 18, Ristić 10.
* Calcit Volley: Kos, Hribar, Bregar 9, Purič, Kosmina 2, Gasparini 16, Klobučar 13, Siirilä 12, Brulec, Beravs, Plot, Mujanović 4, Pavlović 20.

ČRNUČE - KRKA 0:3 (-22, -22, -26)
* Dvorana Marof, gledalcev 100, sodnika: Goznik, Melavc.
* Krka: Hafner 2, Erpič, Čopi 9, Borin, Travnik 3, Kožar 1, Pulko 14, Lavrič 6, Peterlin 14, Hvala, Lindič 5, Jaklič, Ožbalt, Koncilja.
* Črnuče: Verdinek, Mihelčič, Prevorčnik, Gornik 7, Rojnik 13, Bošnjak 12, Šeško 16, Oman 1, Karadža Pevc, Slovnik, Jančič, Hodžič Šlekovec, Mejal 6.