49-letnik na stopnišču napadel 50-letnico, jo ...

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 27.10.2019 21:55:54

Slovenci po visoki zmagi nad Kosovom ostajajo v igri za SP

Futsal.si
Slovenska reprezentanca v futsalu je izpolnila cilj, ki si ga je zadala pred odhodom na prvi del kvalifikacij za uvrstitev na svetovno prvenstvo. V predkvalifikacijski skupini 2 v Skopju je zasedla prvo mesto in se zanesljivo uvrstila v drugi del kvalifikacij. V tretjem, zadnjem krogu je s 7:1 (1:1) premagala Kosovo.

Slovenci so po dveh zmagah in remiju na koncu imeli boljšo gol razliko od drugouvrščenih Ukrajincev, ki so danes s 5:1 premagali Severno Makedonijo.

Izbranci Andreja Dobovičnika, ki so za napredovanje potrebovali točko, so se v prvem delu mučili s tekmecem. V 4. minuti so se znašli v zaostanku, šele v 19., predzadnji minuti prvega dela je Igor Osredkar izenačil. Ko je Kristijan Čujec ob koncu 23. minute dosegel vodilni gol, pa jim je steklo.

Na 3:1 je povišal Rok Mordej (26.), na 4:1 s svojim drugim golom Osredkar (28.), na 5:1 Žiga Čeh (35.), svoj drugi gol je dosegel tudi Čujec (36.), prvo mesto pa je Sloveniji v zadnji, 40. minuti zagotovil Teo Turk.

V zadnji del kvalifikacij potujeta prva in druga ekipa skupine, tretja in četrta pa v dodatne kvalifikacije za Euro 2022. Svetovno prvenstvo, na katerem Slovenija še ni igrala, bo prihodnje leto v Litvi, iz Evrope se bo na SP 2020 uvrstilo šest reprezentanc.