29.08.2015 07:46:33

Danes zastor nad svetovnim prvenstvom judoistov

Nikola Miljković

V Kazahstanu se končuje svetovno prvenstvo v judu, ki je veselje prineslo tudi slovenskim tekmovalcem.

Danes bo v Astani padel zastor nad letošnjim svetovnim prvenstvom posameznikov. Na sporedu bodo kategorije nad 78 kg za ženske, ter do in nad 100 kilogramov za moške, Slovenija pa ne bo imela svojih predstavnikov in predstavnic. Zaključek tekmovanja sledi v nedeljo, ko bo na sporedu še svetovno ekipno prvenstvo, prav tako brez Slovenije.

Prvenstvo je bilo za slovensko izbrano vrsto nadvse uspešno, saj je Tina Trstenjak v četrtek v kategoriji do 63 kilogramov osvojila naslov svetovne prvakinje, prvega za slovenski judo. Njena klubska kolegica Ana Velenšek pa je dan kasneje osvojila še srebro med borkami do 78 kilogramov.

Pred tem je bil Rok Drakšič med borci do 73 kg deveti, Andraž Jereb v kategoriji do 66 kg in Vlora Beđeti med borkami do 57 kg pa sta ostala brez uvrstitev.

Tekmovanje je za vse judoistke in judoiste zelo pomembno, saj prinaša kar dvojne točke za uvrstitev na olimpijske igre 2016 v Riu de Janeiru. Dokaz je tudi udeležba kar 729 borcev in bork iz 120 držav.