Gre za proces proti trojici - prvoobtoženemu Markusu F. in njegovima pomagačema Yilmazu T. in Danielu L -, ki je iz najstrožje varovane vile družine Schumacher na usb ključkih ukradla številne fotografije in video posnetke Michaela Scumacherja, pa tudi večino zdravniških podatkov o nekdanjem izjemnem dirkaču, čigar zdravstveno stanje je po smučarski nesreči ob koncu leta 2013 najstrožje varovana skrivnost. Med ukradenimi podatki naj bi bila tudi celotna zgodovina zdravniških poročil od takrat do današnjega dne.
Nekdanji varnostnik Markus se je s to hudodelsko operacijo maščeval Michaelovi ženi Corinni za nepričakovano izgubljeno službo na Schumacherjevem družinskem posestvu, a trojica pridobljenih dragocenosti ni ponudila medijem, temveč je za 20 milijonov evrov izsiljevala Corinno. Ta pa je vse skupaj prijavila policiji, stekla je obsežna operacija in nepridiprave so prijeli, še preden bi uspeli uresničiti grožnjo ter katerega od dokumentov ali prizorov javno objaviti na svetovnem spletu.
Skrivnost torej ostaja varovana in podatki skriti pred javnostjo, a bi se na sojenju omenjenim trem tudi te stvari utegnile pošteno zaplesti. Po definiciji bi namreč obravnava v Wuppertau utegnila biti v celoti dostopna javnosti, kar pa bi pomenilo, da bi javnost imela tudi vpogled v vsebino dokumentov, o katerih bodo na sodišču tekla beseda in ki bodo tam tudi predstavljeni kot dokazno gradivo. Nič čudnega torej, da je napetost ob začetku obravnave velikanska.
Corinna Schumacher je namreč vložila zahtevo po popolnem zaprtju obravnave za javnost, o čemer naj bi sodišče odločalo najprej. In pri čemer si pravni strokovnjaki za zdaj ne upajo napovedati, kam, kako in zakaj se bo nagnila tehtnica sodnih mlinov. Napetost pa je velika tudi med obtoženci in njihovimi odvetniki - preveč nazorno izjavo mladega sostorilca Yilmaza za eno od nemških televizij je namreč nasilno prekinil njegov lastni odvetnik in mladeniča fizično - ter prav nič nežno - odvlekel stran.