Matej Zemljič: Kampiral sem včasih, in to zelo ...

ljudski vrt gw Ekipa24.si

Nogometašu Maribora umrl oče, a je proti Romunom...

0 20.04.2024 13:54:50

Verstappen po zmagi na sprinterski dirki prvi tudi v kvalifikacijah

Trikratni svetovni prvak v formuli 1 Max Verstappen je najprej zmagal na prvi sprinterski dirki sezone v Šanghaju pred veliko nagrado Kitajske, nato pa je dirkač Red Bulla iz Nizozemske še petič v osvojil prvo startno mesto sezone. Šestindvajsetletnik bo tako že 37. startal s prvega mesta in prvič na Kitajskem, kjer še ni zmagal.

V kvalifikacijah pred nedeljsko peto tekmo sezone, ki se bo začela ob deveti uri po srednjeevropskem času, je bil za Verstappnom drugi njegov mehiški moštveni kolega Sergio Perez, tretji pa 42-letni dvakratni svetovni prvak, Španec Fernando Alonso iz ekipe Aston Martin. V drugi vrsti bo poleg Alonsa še Britanec Lando Norris v McLarenu, ki je bil četrti na treningu.

Ekipa Red Bull je stotič osvojila prvo startno mesto na dirkah svetovnega prvenstva v formuli 1. Verstappen, ki je dobil tri od štirih dirk sezone SP, v skupnem seštevku prvenstva vodi s 15 točkami prednosti pred Perezom, ki je bil na sprinterski tekmi tretji.