Stane Kadunc
0 11.09.2022 23:01:53

Zmarzlik koraka proti tretjemu naslovu prvaka

Bartosz Zmarzlik ima naslov praktično že v žepu.
Poljak Bartosz Zmarzlik naredil velik korak k naslovu. Dancu Madsnu spodletela domača priložnost. Mladi Lambert z drugim mestom do izida kariere.

V Vojensu na Danskem je bila na sporedu letošnja osma GP dirka v spidveju. Dirkači so na uradnem treningu nastavili svoje motorje. Kmalu zatem pa je večina doživela hladen tuš, saj je priletela nevihta, ki je dodobra zmehčala stezo. Voda se je sicer dokaj hitro umaknila, toda spremembe na sami stezi so se videle šele z začetkom dirke. Zunanja pozicija je postala sijajna, pa tudi notranja je bila zelo dobra. Toda vmesni (B in C) pa so bili zelo počasni na startu. Seveda je to očitno spremenilo vse načrte za samo dirko. Vse to je bila voda na mlin izkušenim voznikom. Predvsem mladim voznikom, ki so bili postavljeni v vlogo favoritov, pa je to prineslo ogromno problemov. Edini, ki se je v zaključku rešil, je bil Anglež Robert Lambert.

Veliko slabe volje je prineslo domačinu Leonu Madsnu, ki je računal, da bi lahko vsaj razpolovil ( - 16) zaostanek za vodilnim Zmarzlikom in ga bi potem lahko napadel na zadnjih dveh dirkah. Sicer je Danec zelo zanesljivo prišel do finala, toda to je storil tudi Poljak. V velikem finalu je Bartek odlično startal, toda tudi mladi Anglež Lambert je bil odličen. V izhodu iz prvega zavoja je Poljak le uspel zapreti Roberta in si privoziti drugo letošnjo zmago. Lambert je z drugim mestom prišel do svojega najboljšega rezultata. Domačin Madsen se je dolgo boril s Poljakom Dudkom in le prišel do tretjega mesta. Toda njegova misija, napad na naslov prvaka, je verjetno končana, saj se je razlika povzpela na 20 točk. Ker se tokrat Bewley ni izkazal, sta se je v boj za tretje mesto vmešala tudi Dudek ter Lambert.

Z zelo slabo dirko pa sta si vse možnosti zapravila Šved Lindgren in pa Poljak Maciej Janowski. Oba bosta na zadnjih dveh dirkah imela veliko težav v boju za prvo šesterico. Tu čaka nekatere voznike še zelo ogorčen boj. Omeniti je treba mladega povabljenca na dirko, Danca Rasmusa Jensena, ki se je odlično držal. V polfinalu mu je tudi zaradi poškodbe noge vendarle zmanjkalo moči in tudi sreče. Vseeno je s petim mestom dosegel najboljši rezultat med vsemi povabljenci. Doslej je bil najboljši naš šampion Matej Žagar, ki je v Donjem Kraljevcu osvojil šesto mesto.

Že v soboto bo na sporedu predzadnja dirka v Malili na Švedskem. Tu bomo verjetno že dobili prve odgovore. Morda pa bo na Švedskem Zmarzlik že slavil svoj tretji naslov svetovnega prvaka. Dovolj mu je le, da na koncu Leona Madsena užene za eno točko.