Poroka na prvi pogled: Rudi in Marjetka, ko ju ...

pogacar 1 Ekipa24.si

Tako malo je manjkalo! Tukaj je posnetek, ...

0 05.06.2022 15:33:58

Espargaro se tolče po glavi! Mislil je, da je konec, mahal navijačem, nato pa - šok! (video)

Francoz Fabio Quartararo (Yamaha) je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva v motociklizmu v elitnem razredu motoGP v Barceloni. Na drugem mestu je končal Španec Jorge Martin (Pramac Ducati), tretji pa je bil moštveni sotekmovalec slednjega Francoz Johann Zarco.

Dirko pa je zaznamovala huda napaka domačina Aleixa Espargaroja; dirkač Aprile je imel namreč trdno v rokah drugo mesto, toda po predzadnjem krogu je upočasnil, misleč, da je že konec dirke. Preden je ugotovil, da se je pošteno uštel, pa je bil že na petem mestu.

Brez uvrstitve sta ostala tudi Ducatijev tovarniški voznik Italijan Francesco Bagnaia, ki ga je že v prvem zavoju s steze zbil Japonec Takaaki Nakagami, ter njegov rojak Enea Bastianani (Ducati Gresini), ki je sredi dirke zdrsnil v pesek.

Z novo zmago in napako Espargaroja je svetovni prvak Quartarao še povečal naskoka v SP, zdaj ima 147 točk, Esparagro pa 125.

Naslednja dirka bo preizkušnja v Nemčiji čez 14 dni.