5081484663803_org_27a69d764a0b1739_1648464638000 Necenzurirano

Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kate Middleton - okreva "skrita v raju!"

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

0 29.05.2022 17:56:25

Gajser po bolezni v Španiji že veliko boljši, takole se je končalo!

Slovenski zvezdnik motokrosa Tim Gajser (Honda) je preizkušnjo za veliko nagrado Španije v Arroyomolinosu v razredu MXGP končal na četrtem mestu. Slavil je Francoz Maxime Renaux (Yamaha), ki je nekoliko zmanjšal zaostanek v skupnem seštevku za štirikratnim svetovnim prvakom.

Gajser, ki je pred dvema tednoma zaradi bolezni na Sardiniji dirkal slabše kot pred tem v sezoni, je bil tokrat malce bolj konkurenčen. Vseeno pa mu ob pomanjkanju treninga v zadnjem obdobju ni uspelo poseči višje kot do drugega mesta v prvi ter šestega v drugi vožnji.

To je zadoščalo za skupno 37 osvojenih točk in četrto mesto na dirki. V skupnem seštevku je njegova prednost z 79 skopnela na 66 točk. Kljub težavam v zadnjih tednih ima 25-letni slovenski as torej s 404 osvojenimi točkami še naprej zajetno prednost pred drugo polovico sezone. Za Renauxom (338) je tretji v prvenstvu Švicar Jeremy Seewer (Yamaha) 292 točk.

Današnji zmagovalec Renaux je prvič v karieri slavil v razredu MXGP, ob tem pa zanesljivo dobil obe vožnji v predmestju španske prestolnice. Posledično je osvojil 50 točk in v seštevku VN slavil pred Nizozemcema, Glennom Coldenhoffom (Yamaha) in Brianom Bogersom (Husqvarna), ki sta zbrala po 38 točk.

V razredu MX2 je drugi slovenski predstavnik Jan Pancar (KTM) zasedel končno deseto mesto na VN Španije. V prvi vožnji je bil 12., v drugi pa je zasedel odlično osmo mesto z le 42 sekundami zaostanka za zmagovalcem Francozom Tomom Viallejem (KTM), ki je dobil obe vožnji za 19. zmago v karieri.

To je bila sicer tretja posamična uvrstitev Pancarja na osmo mesto, višje še ni posegel. Skupaj je tako Pancar špansko VN sklenil na desetem mestu z osvojenimi 22 točkami.

Preizkušnjo v Arroyomolinosu je dobil Tom Vialle pred Nemcem Simonom Längenfelderjem (GasGas) in Belgijcem Jagom Geertsom (Yamaha). Slednji je v skupnem seštevku izgubil vodstvo. Zdaj zaostaja deset točk za Viallejem (382:372). Pancar je ostal na 15. mestu, potem ko je doslej v sezoni zbral 109 točk.

Naslednja dirka bo na sporedu naslednji konec tedna v francoskem Erneeju.

Značke: motokros, tim-gajser