Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 14.11.2021 15:45:58

PRIKLONIL SE JE in za vedno razjahal! Čustvene scene ob slovesu Valentina ROSSIJA! (video)

Italijan Francesco Bagnaia (Ducati) je zmagovalec zadnje dirke sezone svetovnega prvenstva v motociklizmu. Na preizkušnji v Valencii je v elitnem razredu motoGP premagal Španca Jorgeja Martina (Ducati Pramac), tretji je bil drugi tovarniški dirkač Ducatija Avstralec Jack Miller.

Dirko je zaznamovalo tudi slovo veterana Valentina Rossija. Devetkratni svetovni prvak je odpeljal zadnjo dirko v bogati karieri, v kateri je zbral kar 432 nastopov na dirkah, ob slovesu pa je dirkač Yamahe SRT iztržil deseto mesto.

Zadnja dirka ni več vplivala na razplet SP, saj je bil prvak znan že nekaj časa. Fabia Quartararoja (Yamaha) nihče ni mogel ogroziti, zadnjo preizkušnjo sezone pa je končal na petem mestu.

Pred dirko elitnega razreda pa je padla še zadnja odločitev o prvaku v sezoni. Avstralec Remy Gardner je v moto2 z desetim mestom zadržal skupno vodstvo in tako ponovil uspeh očeta Wayna Gardnerja, ki je bil leta 1987 svetovni prvak v takrat najmočnejšem 500-kubičnem razredu.