jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 04.07.2021 17:09:47

Tim Gajser sedmi v Italiji

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva v italijanski Maggiori v razredu MXGP zasedel sedmo mesto. Zmagal je Nizozemec Jeffrey Herlings pred rojakom Glennom Coldenhoffom in domačinom Antoniom Cairolijem.

Gajser se na blatni progi, ki se je v koledar svetovnega prvenstva vrnila po šestih letih odsotnosti, ni najbolje znašel. V obeh vožnjah je zaostal na startu - v kvalifikacijah je bil drugi - in nato lovil tekmece. V prvi vožnji je zasedel peto mesto, v drugi pa šesto.

Štiriindvajsetletni Gajser, sicer zmagovalec prve dirke sezone v Rusiji in drugouvrščeni na drugi v Veliki Britaniji, ostaja v vodstvu skupnega seštevka s 124 točkami. Pred današnjim zmagovalcem ima šest točk prednosti, tretjeuvrščeni, Francoz Romain Fabvre, jih ima 107, Italijan Antoni Cairoli na četrtem pa 105.

V šibkejšem razredu MX2 je slovenski predstavnik Jan Pancar dirko končal na 14. mestu. Prvo vožnjo je končal na 16. mestu, drugo pa na 13. Zmagal je Italijan Mattia Guadagnini, ki je tudi prevzel vodstvo v skupnem seštevku. Pancar je 15.

Naslednja postaja svetovnega prvenstva je 18. julija velika nagrada Nizozemske.

Značke: motokros, sp