Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 29.05.2021 19:41:28

V Velenju zmagal Dinkel, najboljši Slovenec Turk drugi

V Velenju je danes potekal prvi reli za državno prvenstvo v sezoni 2021. V skupni konkurenci je zmagal Nemec Dominik Dinkel (Ford Fiesta Rally 2), v točkovanju slovenskega prvenstva pa državni prvak Rok Turk (Hyundai i20R5), ki je bil na reliju drugi.

Turk je najbolje začel reli in vodil po polovici, a razlike na vrhu so bile majhne. Po tehničnih težavah v zadnjem delu dirke pa je moral prvo mesto prepustiti nemškemu tekmecu.

Na koncu je Turk zaostal minuto in pet sekund, tik za njim je bil s še dvema sekundama večjim zaostankom tretji Madžar Ferenc Kiss (Volkswagen polo GTI R5).

Od slovenskih dirkačev je bil za Turkom drugi najboljši Darko Peljhan (Volkswagen polo proto), ki je reli sicer končal na petem mestu, Mark Škulj (Ford Fiesta rally 4) pa je bil skupno 12.

Dirkači so danes v Velenju in okolici na sprinterskem reliju prevozili skupno šest hitrostnih preizkušenj, po trikrat dve različni. Na uvodni domači dirki je nastopilo sto posadk iz Slovenije in tujine.

Sezona DP se bo nadaljevala z relijem Vipava 25. in 26. junija.

Značke: reli, dp