Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 15.11.2020 15:09:25

Marquezova prevlada je KONČANA, motoGP ima novega svetovnega prvaka!

Španec Joan Mir (Suzuki) si je na predzadnji dirki sezone svetovnega prvenstva v motociklizmu zagotovil naslov prvaka v elitnem razredu motoGP. Za potrditev lovorike je bilo dovolj sedmo mesto na današnji dirki za VN Valencie, ki jo je sicer dobil Italijan Franco Morbidelli (Yamaha SRT).

Mir je današnjo preizkušnjo začel s 37 točkami naskoka pred tekmeci, zato za naslov ni bilo potrebno preveliko tveganje. Z umirjeno predstavo in uvrstitvijo sredi deseterice je zbral dovolj točk, da ga pred zadnjo dirko v portugalskem Portimau nihče več ne more ujeti. Zdaj je najbližje Morbidelli, ki pa ima pred zadnjo dirko že neulovljiv zaostanek 29 točk.

Med drugimi dirkači, ki so še imeli teoretične možnosti za naslov, je danes Mirov moštveni sotekmovalec, rojak Alex Rins, kot četrti sicer bil pred njim, a z ne dovolj veliko prednostjo. Še en Španec Maverick Vinales (Yamaha) je kot deseti zaostal za Mirom, Francoz Fabio Quartararo (Yamaha SRT) pa je padel.

Ekipa Suzukija je na naslov prvaka v najmočnejšem razredu čakala od leta 2000, ko je slavil Američan Kenny Roberts.

Na vrhu so današnjo dirko končali Morbidelli, Avstralec Jack Miller (Ducati Pramac) in Španec Pol Espargaro (KTM).

Zadnja postaja sezone bo 22. novembra v Portimau.

Značke: motociklizem, sp