Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 15.06.2019 17:30:35

Herlings dobil kvalifikacije, Gajser po padcu 18. v Latviji

hondaproracing.com
Slovenski motokrosist Tim Gajser je na današnjih kvalifikacijah pred nedeljsko dirko svetovnega prvenstva elitnega razreda MXGP v latvijskem Kegumsu zasedel 18. mesto. Prvič v sezoni si je najboljše izhodišče privozil svetovni prvak Nizozemec Jeffrey Herlings.

Gajser je po dveh tretjinah kvalifikacij, ko je bil šesti, padel, tako da je preizkušnjo nazadnje končal na 18. mestu.

Na prvih mestih so poleg Herlingsa, povratnika po poškodbi, ki v Latviji šele drugič v sezoni nastopa v SP, končali še Litovec Arminas Jasikonis, Švicar Arnaud Tonus, Nizozemec Jeremy van Horebeek, Švicar Jeremy Seewer in domačin Pauls Jonass. Tako kot Gajser se tudi njegov najresnejši tekmec v SP Italijan Antonio Cairoli ni najbolje odrezal, saj je bil le 12.

Drugi slovenski predstavnik v elitnem razredu v Latviji Klemen Gerčar je kvalifikacije končal na 30. mestu.

Pred dirko v Latviji Gajser vodi v SP, potem ko je dobil zadnje tri dirke. Ima 351 točk, Cairoli na drugem 338, Francoz Gautier Paulin, v kvalifikacijah je bil 15., pa na tretjem 231.

V šibkejšem razredu MX2 je Jan Pancar kvalifikacije končal na 18. mestu, prva tri so si privozili Španec Jorge Prado, Danec Thomas Kjer Olsen in Britanec Ben Watson.

Prva vožnja MXGP bo v nedeljo ob 13. uri, druga ob 16., v MX2 pa bodo dirkači nastopili ob 12. in 15. uri.

Značke: motokros, sp