Andreja Novak: tedenski horoskop od 23. 7. do 28. ...

Hrvati iščejo odgovore: »Zakaj imamo letos tako...

0 15.06.2019 15:54:03

Božič četrti v Londonu

Luka Božič
Arsen Perić
Slovenski kanuist Luka Božič je na uvodni tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v Londonu osvojil četrto mesto. V finalu v tej kategoriji je veslal tudi Benjamin Savšek, ki je bil deseti. Med kajakašicami je bila Eva Terčelj sedma.

V kanuju je zmagal Nemec Sideris Tasiadis, ki je za sedem stotink sekunde prehitel Britanca Adama Burgessa, tretji je bil njegov rojak Ryan Westley, ki je zaostal 44 stotnik sekunde. Božiča je od stopničk ločila skoraj sekunda. Savšek, sicer sveži evropski prvak, je v finalu naredil en dotik in na koncu zaostal 5,30 sekunde. V kvalifikacijah je obstal tretji član slovenske zlate ekipe z EP v Franciji Anže Berčič.

Med kajakašicami je šla zmaga v Veliko Britanijo z Mallory Franklin, ki je za 2,44 sekunde ugnala Nemko Ricardo Funk, tretja pa je bila Avstralka Jessica Fox s 5,97 sekunde zaostanka. Ajda Novak in Urša Terčelj sta obstali v polfinalu s 15. oziroma 17. časom.

V nedeljo se bodo med kajakaši v polfinalu merili Martin Srabotnik, Peter Kauzer in Niko Testen, med kanuistkami pa Alja Kozorog in Eva Alina Hočevar. V kvalifikacijah je obtičala Nina Bizjak.