Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

marjetka-voglar-in-rudi-mlakar, poroka-na-prvi-pogled Njena.si

Rudi premagal vse ovire in zanetil ljubezen

0 14.04.2019 21:54:52

Prvenec Alexa Rinsa, padec Marqueza

Španec Alex Rins (Suzuki) je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva v motociklizmu v elitnem razredu motoGP v teksaškem Austinu. Drugo mesto je osvojil Italijan Valentino Rossi (Yamaha), tretji pa je bil Avstralec Jack Miller (Pramac Ducati).

Rossiju in Rinsu je delo precej olajšal Španec Marc Marquez (Honda); svetovni prvak in najhitrejši iz sobotnih kvalifikacij je namreč prepričljivo vodil, potem pa 12 krogov pred koncem naredil napako in zdrsnil v pesek, tako da dirke ni mogel nadaljevati. Že prej pa je padel tudi Britanec Cal Crutchlow, tretji iz kvalifikacij, ki je na dirki vozil pred Rossijem na drugem mestu, ko je po padcu odstopil.

Rins je v vodstvo prišel štiri kroge pred koncem, potem pa odbil še en Rossijev napad in zdržal na prvem mestu do cilja ter dosegel prvo zmago v karieri.

V skupnem seštevku je zdaj prvi Italijan Andrea Dovizioso (Ducati), ki je bil danes četrti, s 54 točkami, Rossi jih ima 51, Marquez je ostal pri 45 in zdrsnil na tretje mesto.

SP se bo nadaljevalo 5. maja v španskem Jerezu.

Značke: motociklizem, sp