Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

0 16.09.2018 15:38:47

Gajser četrti v prvi vožnji Assna, Herlings že svetovni prvak

Nizozemec Jeffrey Herlings je na predzadnji dirki sezone svetovnega prvenstva v motokrosu že postal svetovni prvak v elitnem razredu MXGP. Na domačem terenu v Assnu je z zmago v prvi vožnji dobil dovolj točk, da ga tekmeci ne morejo več ujeti. Najboljši slovenski dirkač Tim Gajser je prvo vožnjo na Nizozemskem končal na četrtem mestu.

Med Herlingsom in Gajserjem sta prvo vožnjo končala še drugi v SP in lanski prvak Italijan Antonio Cairoli ter Britanec Max Anstie.

Herlings, prepričljivo najboljši dirkač sezone, je za dokončno potrditev naslova potreboval le štiri točke, dobil pa jih 25 za novo zmago v posamični vožnji, že 30. v letu 2018. V SP ima zdaj 858 točk, drugi Cairoli pa 760.

V boju za tretje mesto na koncu sezone pa ostaja Gajser, ki lovi tretjeuvrščenega Belgijca Clementa Desalla. Pred dirko v Assnu je bila razlika med njima 28 točk, Desalle pa je prvo vožnjo končal na devetem mestu, tako da je Gajser zaostanek zmanjšal na 22 točk (631-609).

Druga vožnja v elitnem razredu MXGP bo v Assnu ob 17. uri.

Značke: motokros, sp