oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 03.06.2018 19:18:36

Herlings zmagal, Gajser peti

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva v britanskem Matterley Basinu v elitnem razredu MXGP osvojil peto mesto.

V prvi vožnji je bil tretji, v drugi pa peti. Zmagal je vodilni v SP Nizozemec Jeffrey Herlings, ki je dobil obe vožnji.

Dirko za VN Britanije je na skupno drugem mestu končal svetovni prvak Italijan Antonio Cairoli. Tretji je bil Francoz Romain Febvre, tretji iz druge vožnje.

Gajser je prvo vožnjo, kvalifikacije je v soboto končal na četrtem mestu, dobro začel in bil blizu Cairoliju in Herlingsu, potem pa sta si njegova tekmeca le nabrala nekoliko večjo prednost. Dolgo je vodil Italijan, toda ob tesnem boju dva kroga pred koncem je ob dotiku obeh tekmecev padel in vodstvo ter zmago v prvi vožnji moral prepustiti Nizozemcu, a je imel še dovolj prednosti pred Gajserjem, da je ostal drugi.

V drugi vožnji je imel Gajser več težav, takoj po startu se je komajda izognil padcu, pozneje pa se je boril za mesta pod najboljšimi tremi. V zadnjih krogih pa je v boju s Febvrom in Belgijcem Clementom Desallom pristal na petem mestu.

Po britanski preizkušnji se je na vrhu seštevka v SP še bolj utrdil Herlings, ki ima zdaj 436 točk, Cairoli jih ima na drugem mestu 382. Gajser je ostal šesti, ima pa 257 točk.

Naslednja dirka bo že čez teden dni v francoskem Saint Jean d'Angelyju.

Značke: motokros, gajser