11.06.2016 22:30:54

Žagar sedmi na Danskem

Borut Cvetko/mediaspeed.net

Spidvejist Matej Žagar je na tretji dirki sezone svetovnega prvenstva v danskem Horsensu osvojil sedmo mesto. Zbral je osem točk in prišel do polfinala. Zmagal je Poljak Maciej Janowski pred Avstralcem Chrisom Holderjem in Britancem Taiem Woffindnom.

Žagar je na prvi letošnji dirki v Krškem osvojil 14. mesto, na drugi v Varšavi pa je bil tretji.

Preizkušnjo v Horsensu je odlično začel in zmagal v prvih dveh vožnjah, nato pa je dvakrat ostal brez točk s četrtim mestom. V peti vožnji je bil drugi in se zanesljivo prebil v polfinale.

Tam je v konkurenci Woffindna, Janowskega in Šveda Andreasa Jonssona končal na četrtem mestu in ostal brez finala ter brez dodatnih točk, tako da je dansko dirko z osmimi končal na sedmem mestu.

V finalu je odločitev padla po ponovljenem startu, v prvem je po trčenju med domačinom Nickijem Pedersenom in Woffindnom Danec končal domačo dirko z diskvalifikacijo. V ponovljeni vožnji pa je bil Janowski prepričljivo najboljši.

V SP je Žagar po treh dirkah zdaj sedmi s 26 točkami, v vodstvu pa so Woffinden in Holder s po 39 ter Američan Greg Hancock z 38.

Naslednja dirka serije Grand Prix bo 25. junija v Pragi.