Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

0 29.12.2022 12:31:36

Najboljši obisk v ligi

Člani ŠRD Škofljica
Mitja Markuš
Zaključen je tudi prvi del drugega kakovostnega razreda moškega slovenskega rokometnega tekmovanja – 1. B-lige.

Ekipa ŠRD Škofljica je po slabšem začetku sezone v drugem delu stopnjevala formo in do konca leta prišla do odličnega niza osmih zaporednih zmag. V tem nizu so varovanci trenerja Sebastjana Obajdina Parfanta zmagali na kar dveh sosedskih derbijih – proti ekipi RK Mokerc KIG (26:24) in RK Grosuplje (25:21). Izjemno odmeva zmaga proti Ižancem na večnem derbiju, saj je bila na tej tekmi dvorana najbolj polna v zgodovini kluba.

Po polovici odigranega prvenstva (13 krogov) je članska ekipa ŠRD Škofljica tako na četrtem mestu lestvice (8 zmag, 2 poraza in 3 neodločeni rezultati), pred njimi so le Izola (vodilna ekipa), MRK Ljubljana in RK Radovljica. Prvi strelec ekipe v jesenskem delu je domači igralec Jon Rot (77 zadetkov na 13 srečanjih), sledi pa mu brat Juš Rot (73 zadetkov na 13 srečanjih).

Liga se bo nadaljevala po končanem svetovnem rokometnem prvenstvu, in sicer v soboto, 4. februarja, s tekmo proti ekipi MRK Ljubljana.

Obenem bi se pri klubu radi zahvalili vsem gledalcem in navijačem Green Boysom, ki so poskrbeli, da ima ŠRD Škofljica trenutno najbolj obiskano dvorano med vsemi ekipami rokometne 1. B-lige.