Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 15.12.2023 20:01:09

Norvežanke prve finalistke SP v rokometu

profimedia
Rokometašice Norveške so v prvem polfinalu svetovnega prvenstva v Herningu po podaljšku premagale Dansko z 29:28 (9:14).

Norvežanke so prve finalistke svetovnega prvenstva. V razburljivem polfinalu v Herningu so po podaljšku in golu v zadnji sekundi premagale Dansko z 29:28. V finalu se bodo v nedeljo ob 19. uri pomerile z zmagovalkami drugega polfinala med Francijo in Švedsko.

Norvežanke bodo tako imele priložnost za ubranitev naslova iz Španije 2021. To je lahko njihov peti v zgodovini (1999) in četrti v zadnjih dvanajstih letih (2011, 2015, 2021), s čimer bi postale absolutne rekorderke po številu zlatih medalj. Za zdaj si prvo mesto delijo z Rusijo. Norveška ima sicer s SP enajst odličij (4-4-3).

Za Norveško je bil to 11. polfinale na SP, izgubile so le tri, hkrati pa deveta zmaga na zadnjih 12 dvobojih z Dansko. Norvežanke so bile boljše od Danske tudi na zadnjem evropskem prvenstvu 2022 v Ljubljani.

Zmago so si priborile v napeti in izenačeni tekmi ter po zaslugi izjemne predstave Henny Elle Reistad, najboljše igralke zadnjega EP, ki je iz 17 strelov dosegla 15 zadetkov. Štiriindvajsetletna igralka Esbjerga je zabila zadnjih šest golov Norveške, zadnjega ob zvoku sirene za zmago in uvrstitev v finale.

Danska je imela v prvem polčasu večkrat pet zadetkov prednosti, v ospredju pa je ostala vse do minute pred koncem rednega dela, ko je Norveška z delnim izidom 3:0 prvič na tekmi povedla (23:22).

Domačinke, ki so imele na tribunah podporo več kot 12.000 gledalcev, so izenačile štiri sekunde pred iztekom časa, v podaljšku pa so večino časa lovile priključek.