Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Sramoten izpad! Hrvaški reprezentant in član ...

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

1 02.12.2023 17:10:54

Fantastične Slovenke povozile Angolo in si že pred tekmo s Francijo zagotovile napredovanje

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je v 2. krogu svetovnega prvenstva na Danskem, Norveškem in Švedskem v Stavangerju premagala Angolo s 30:24 (14:11). Slovenija se bo v ponedeljek ob 21. uri pomerila s Francijo.

* DNB Arena, sodnici: Garcia in Paolantoni (obe Argentina).
* Slovenija: Vojnovič, Pandžić, Klemenčič 3, Jurič, Novak, Marković 2, Spreitzer 1, Stanko 4 (3), A. Abina 4, Mavsar 3, Ljepoja 4, Varagić 5, Lazović 3, Svetik 1, Hrvatin, E. Abina.
* Angola: Alberto, Almeida, Mario, Machado 5, Rosario 2, Paulo, Santos 3 (2), Kassoma 1, Quizelete, Fonseca, Gabriel, Pascoal 2, Venancio, Carlos 5, Belo, Guialo 6.
* Sedemmetrovke: Slovenija 4 (4), Angola 3 (2).
* Izključitve: Slovenija 8, Angola 10 minut.
* Rdeči karton: Venancio (52.).

Slovenske rokometašice so po uvodni zmagi nad Islandkami danes premagale še afriške prvakinje. Izbranke Dragana Adžića so bile v prvem polčasu za razred bolje od Angolk in si priigrale šest golov prednosti. V začetku drugega so malenkostno popustile, v prelomnih trenutkih dvoboja pa so tekmice zasenčile v vseh elementih igre ter si že pred tekmo s Francozinjami izborile nastop v drugem delu svetovnega prvenstva.

Tik pred obračunom z Angolo je v Stavanger prispela Ana Gros, ki zaradi poškodbe stegenske mišice ni opravila nobenega skupnega treninga z reprezentančnimi soigralkami. Najboljša strelka v zgodovini reprezentančnega rokometa je današnjo tekmo spremljala na tribuni, Velenjčanka bo morda nastopila že na ponedeljkovi tekmi proti Franciji.

Slovenske rokometašice so v prvi polovici povsem zasenčile afriške prvakinje. Primanjkljaj v kilogramih in centimetrih so nevtralizirale z modro in preudarno igro v napadu, vselej so našle način, da prelisičijo tekmice iz Angole.

V napadu je blestela Ana Abina, igralka ajdovskega Mlinotesta je bila nerešljiva uganka za Afričanke, svoje naloge v napadu so sijajno opravile tudi njene soigralke, ki so v 28. minuti povedle za šest golov (14:8).

Poglavje zase je bila odlična slovenska predstava v obrambi. Ta je bila v prvi polovici tekme agresivna, vseskozi na meji dvominutne izključitve. Slovenske rokometašice so do 28. minute prejele le osem golov, popustile so le v zadnjih dveh minutah pred odhodom na veliki odmor, ko so se jim Angolke po delnem izidu 3:0 približale na tri gole zaostanka (11:14).

Slovenske rokometašice so v začetku drugega polčasa zaigrale medlo. Obramba ni bila na ravni iz prvega polčasa, močno je škripalo tudi v napadu, Slovenke so zgrešile kar nekaj čistih strelov. Kakovostne Angolke so vse to znale izkoristiti, v 36. minuti so izenačile na 15:15, minuto kasneje pa so jim Slovenke po dolgem času pogledale v hrbet (15:16).

Adžićeva odmora je zaustavila nalet rokometašic iz Angole, po golu Alje Varagić so v 43. minuti povedle z 18:17, a minuto kasneje so spet zaostale (18:19).

V zadnjih petnajstih minutah se je na igrišču v Stavangerju odvijal ogorčen boj za vsak košček igrišča. Slovenke so med 49. in 53. minuti po golih Eme Marković, Maje Svetik in Nataše Ljepoje naredile delni izid 3:0 ter povedle s 24:21, lep kapital v golih pa so v 58. minuti še oplemenitile in si po golih Tjaše Stanko, Tine Klemenčič in Tamare Mavsar priigrale neulovljivo prednost šestih golov (29:23).

V slovenski reprezentanci je bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Alja Varagić s petimi goli, Ana Abina, Nataša Ljepoja in Tjaša Stanko so dosegle po štiri zadetke.

"Moje varovanke so proti Angolkam, ki so se že uvrstile na olimpijske igre v Parizu, v prvem krogu pa pošteno namučile Francozinje, prikazale izjemno predstavo. Izjemno sem ponosen na svoje igralke, ki so pokazale izjemno energijo. To je resnično velika zmaga. Angolke nastopajo v verjetno najmočnejši zasedbi v zadnjih letih, a tudi reprezentanca Slovenije je vse močnejša in bolj nevarna za vsake tekmice. Po današnji zmagi se bomo osredotočili na Francozinje. Naredili bomo vse, da odigramo precej bolje kot na zadnji medsebojni tekmi," je po zmagi nad Angolo dejal selektor Adžić.

"Glede na končni rezultat bi lahko kdo rekel, da je bila tekma lahka, a temu nikakor ni tako. Napeta je bila vse do konca. S soigralkami smo bile pripravljene na borbo vseh 60 minut, saj so Angolke telesno resnično močne tekmice. Niso se predajale do zadnje sekunde. Na koncu je tekmo morda odločil kanček več izkušenj, želje in sreče," je po tekmi dejala vratarka Amra Pandžić, ki v odsotnosti Gros nosi kapetanski trak.