Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 29.01.2021 19:30:09

Švedi po zmagi nad Francozi prvi finalisti rokometnega SP

Švedski rokometaši so se po zmagi nad Francozi z 32:26 (16:13) uvrstili v finale svetovnega prvenstva v Egiptu. V nedeljskem finalu, ki se bo pričel ob 17.30, se bodo pomerili z zmagovalci špansko-danskega obračuna, ki se bo drevi v Kairu pričel ob 20.30.

Švedska - Francija 32:26 (16:13)
* Osrednja dvorana v Kairu, brez gledalcev, sodnika: Schulze in Tonnies (oba Nemčija).
* Francija: Gerard, Genty, Remili 4, Lagarde, Richardson, Mem 3, Tournat 2, Mahe 2 (2), Abalo 2, Guigou 1, Fabregas 3, Descat 5, Claire 2, Dipanda, Porte 1, Acquevillo 1.
* Švedska: Palicka, Aggefors, Carlsbogard 4, Darj, Jonsson, D. Pettersson 6, Wanne 11 (4), F. Pettersson, Claar 3, Pellas, Lagerrgren 3, Gottfridsson 3, Edvardsson, Sandell 2, Chrintz, Lindskog.
* Sedemmetrovke: Francija 2 (2), Švedska 4 (4).
* Izključitve: Francija 10, Švedska 8 minut.
* Rdeči karton: Dipanda (51.).

Švedski rokometaši so pravi hit letošnjega zaključnega turnirja. Pred prihodom v Egipt jih nihče ni uvrščal v krog najresnejših kandidatov za kolajne, a zdesetkani Skandinavci med celotnim turnirjem kažejo navdušujoče predstave in se bodo v nedeljo potegovali za najbolj žlahtno kolajno.

Švedi so po treh zmagah v skupinskem delu nad tekmeci iz Severne Makedonije, Čila in Egipta v drugem delu tekmovanja na kolena položili Ruse in dvakrat igrali nedoločeno s Slovenci in Belorusi, v četrtfinalu pa odpihnili Katarce in zmagali s 35:23.

Sijajno predstavo so pokazali tudi na današnjem polfinalu in na kolena položili šestkratne svetovne prvake iz Francije, v nedeljo pa bodo naskakovali svojo peto zlato kolajno po letih 1954, 1958, 1990 in 1999.

Že prva polovica tekme je minila v absolutnem znamenju varovancev norveškega strokovnjaka na švedski klopi Glenna Solberga. V 22. minuti so si priigrali štiri gole prednosti (12:8), na veliki odmor pa odšli z vodstvom treh zadetkov (16:13).

V začetku drugega polčasa so jim galski petelini zadihali za ovratnik (17:16), a nato so Skandinavci znova strnili svoje vrste in po golu Jima Gottfridssona v 43. minuti povedli s 23:18, lepo prednost pa zadržali do konca dvoboja.

V švedski izbrani vrsti je bil na današnji polfinalni tekmi najbolj učinkovit Hampus Wanne z 11, v francoski pa Hugo Descat s petimi goli.

Značke: rokomet, sp, polfinale, egipt