pakiranje Njena.si

Celotnega pakiranja in selitve v oddaji ne vidite

0 07.02.2018 21:35:07

Riko Ribnica - Koper 2013 24:21 (8:11)

Rokometaši Rika Ribnica so v 15. krogu lige NLB premagali Koper 2013 s 24:21 (8:11).

* Športna dvorana, sodnika: D. Ivančič in I. Ivančič (oba Gorišnica).
* Riko Ribnica: Horvat 3, Fink 1, Vujačić 6, Knavs 1 (1), Skušek 3 (2), Koprivc 1, Pahulje, B. Nosan 2, Klarič, Kovačič 3, Kljun 2, M. Nosan, Batinić, Perovšek, Setnikar 2, Košmrlj.
* Koper 2013: Vončina, Grzentik 3, Vlah 2, Krečičl 2, Matijaševič, Kocjančič, Poklar, Postogna, Moljk 2, Zugan 2, Sokolič 4, Guček 2, Sever, Planinc, Stopar 2, Bratkovič 2.
* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 6 (3), Koper 2013 0.
* Izključitve: Riko Ribnica 10 minut, Koper 2013 16.
* Rdeči karton: Guček (60.).

Rokomet se po evropskem prvenstvu na Hrvaškem vrača v domače dvorane, nadaljevanje elitne slovenske lige pa je ponudilo derbi prvouvrščenih ekip lige. Dveh novih točk so se veselili prvouvrščeni Ribničani, ki so sredi drugega polčasa, med 28. in 47. minuto, nadigrali Koprčane z delnim izidom 5:0 in zaostanek 11:13 spremenili v vodstvo s tremi goli naskoka.

Prvi del je pripadel varovancem Veselina Vujovića. Koprčani so namreč po izenačenem uvodu ušli na + 3 in prednost obdržali vse do menjave strani. V drugem delu so Ribničani povedli, v 57. minuti pa so po golu Jake Molka, ki je znižal na 22:21 še enkrat trepetali za zmago, a sta Jaka Skušek in Jaka Kljun v zadnji minuti vnovič poskrbela za +3 in mirne zadnje sekunde.

Pri domačih je bil s šestimi goli najbolj učinkovit Risto Vujačić, za Koper je štiri dosegel Tilen Sokolič.

Koprčani bodo v 16. krogu v sredo v domači dvorani gostili ekipo Dobove, Ribničani pa bodo prihodnjo soboto (17. februarja) gostovali v Šmartnem.