Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 16.12.2016 22:32:43

Nizozemke in Norvežanke za zlato

profimedia.si
Norveška ženska rokometna reprezentanca se je uvrstila v nedeljski finale evropskega prvenstva na Švedskem, potem ko je na današnji drugi polfinalni tekmi v Göteborgu premagala Francijo z 20:16 (11:9). V finalu jo čaka Nizozemska, ki je na prvi polfinalni tekmi ugnala Dansko s 26:22 (13:13).

Norvežanke so absolutne kraljice dosedanjih turnirjev stare celine, saj so kar šestkrat stopile na "rokometni Mont Blanc", v nedeljo pa bodo proti Nizozemkam naskakovale svojo sedmo odličje najbolj žlahtnega leska. V današnjem drugem polfinalnem so po slabem začetku strnile svoje vrste in premagale Francozinje.

Skandinavke so slabo odprle tekmo, v 11. minuti so zaostale za tri gole (3:6), nato pa naredile delni izid 8:1 in v 27. minuti povedle z 11:7. Francozinje se med 15. in 28. minuto sploh niso vpisale med strelke in nikakor niso našle načina, da ukanijo obrambo Norvežank in njeno vratarko Silje Solberg.

Francozinje so v 34. minuti tekmo postavile v začetno izhodišče in izenačile na 11:11, v 46. minuti pa povedle s 15:14. Norvežankam je parala živce rezervna vratarka Laura Glauser, ki je nanizala nekaj bravuroznih obramb. Tradicionalne tekmice so zadnjih deset minut začele poravnane (15:15), v prelomnih trenutkih dvoboja pa je bilo več preudarnosti na strani Norvežank.

V norveški reprezentanci je bila najbolj učinkovita Nora Mork s sedmimi, v francoski pa Alexandra Lacrabere s šestimi goli.