jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 11.12.2016 22:30:10

Rokometni EP: Skandinavski derbi Norvežankam

V skandinavskem obračunu drugega dela ženskega rokometnega evropskega prvenstva na Švedskem je v skupini II Norveška premagala Dansko z 22:20 (14:9).

Na drugih dveh tekmah v Helsingborgu je bila Romunija z 29:21 (15:9) boljša od Madžarske, v prvi tekmi pa je Rusija s 26:24 (14:12) ugnala Češko.

Branilke naslova z zadnjega evropskega prvenstva na Hrvaškem so v 9. minuti vodile že s 6:0, s petimi zaporednimi goli pa so se jim Danke v le petih minutah približale na gol zaostanka. V nadaljevanju so bile spet boljše šestkratne evropske prvakinje, ki so si do polčasa priigrale pet golov prednosti, v drugem pa so jim danske rokometašice z golom v 53. minuti prišle popolnoma blizu, saj so spet zaostajale le za gol (18:19), vendar do zasuka ni prišlo. Marit Malm Frafjord je 35 sekund pred koncem tekme poskrbela za novi dve točki norveške reprezentance, v kateri je bila s petimi goli najboljša strelka Nora Mork s petimi goli, pri Dankah pa sta Mette Tranborg in Maria Fisker dosegli po štiri gole.

Cristina Neagu je bila že v prvem polčasu usodna za madžarske rokometašice, saj je od 15 golov Romunije sama v polno zadela kar sedemkrat. Ob polčasu so Romunke vodile s šestimi goli prednosti, Neagu, ki je bila z desetimi goli najboljša strelka tekme, pa je v 36. minuti zapečatila usodo Madžark.

Rusinje v prvi tekmi skupine sredi prvega polčasa prvič prišle do vodstva, ki ga nato niso več izpustile iz rok. V čeških vratih je z 18 obrambami blestela Lucia Satrapova, vendar njene soigralke njenih dobrih obramb niso izkoristile. Ko so v 48. minuti Rusinje povedle z 22:17, so bile na pragu zmage, minuto pred koncem tekme pa so se Čehinje z golom Petre Adamkove približale le na gol zaostanka. Končni izid je postavila Ksenija Makejeva, najboljša strelka ruske ekipe, ki je prišla do prvih dveh točk v drugem delu tekmovanja, je bila Ana Sen s štirimi goli, za Čehinje jih je Petra Rucakova dosegla pet.

V ponedeljek bodo v Göteborgu na sporedu tekme drugega kroga drugega dela v skupini I, pari pa so: Španija - Nemčija (16.15), Srbija - Nizozemska (18.30) in Švedska - Francija (20.45).