Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 15.10.2016 21:18:35

Koprski rokometaši še v drugo izgubili proti Portu

Grega Wernig
Rokometaši Kopra 2013 so na današnji povratni tekmi drugega kroga evropskega pokala EHF na domačem igrišču izgubili proti portugalskemu Portu z 22:26 (12:14).

Koprčani so vse možnosti za preboj v tretji krog drugega najmočnejšega klubskega tekmovanja na stari celini zapravili na prvem dvoboju na Pirenejskem polotoku, ko so izgubili s sedmimi goli. Na povratni tekmi v domači Bonifiki so se skušali vsaj z zmago posloviti od Evrope, a so jim načrte pokvarili povsem spodobni rokometaši iz Porta.

Po izpadu Kopra iz tega tekmovanja bosta slovenske barve v tretjem krogu zastopala velenjsko Gorenje in Riko Ribnica, ki sta bila v drugem krogu prosta.

Izbranci koprskega trenerja Zorana Jovičića so bili v prvem polčasu vseskozi v zaostanku, v drugi polovici tekme pa so se vendarle razigrali in v 42. minuti povedli s 17:15. V nadaljevanju so se trudili po svojih najboljših močeh, s hitro igro skušali nadomestiti svoj velik primanjkljaj v centimetrih in kilogramih, a se jim ni izšlo. Rokometaši portugalske ekipe so strnili svoje vrste in tekmo v prelomnih trenutkih brez stresnih trenutkov pripeljali do srečnega konca.

V koprski ekipi je bil strelko najbolj učinkovit Jan Gorela z osmimi goli, Nejc Planinc je prispeval tri zadetke.

Koper - Porto 22:26 (12:14)
* Dvorana Bonifika, gledalcev 2500, sodnika: Mertinian in Syrepisios (oba Grčija).
* Koper 2013: Vončina, Vran, Grzentič, Vlah 2, Krečič 8, Matjaševič, Gašperšič 2, Moljk, Gorela 1, Zugan, Rapotec 1, Smolnik 1, Sokolič 2, Planinc 3, Bratkovič 2.
* Porto: Bravo, Madeira, Iturriza, Semedo 2, Špelić 4, Cuni 4, Cesar 3, Soares 4, Sousa 2, Amador 2, Carrillo 3, Silva, Hernandez 2, Delgado, Rodrigues, Matić.
* Sedemmetrovke: Koper 2013 6 (4), Porto 1 (1).
* Izključitve: Koper 2013 8, Porto 16 minut.

Značke: koper, porto