Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 15.10.2016 15:59:58

Krimovke visoko izgubile na Danskem

Nikola Miljković
Rokometašice Krima Mercatorja so v uvodnem krogu lige prvakinj v gosteh izgubile proti danskemu Esbjergu s 25:35 (11:17).

Že po julijskem žrebu v danskem Glostrupu je bilo jasno, da krimovke v primeru uspešnih kvalifikacij v skupinskem delu lige prvakinj čaka izjemno zahtevno delo za preboj v drugi del najmočnejšega klubskega tekmovanja na stari celini, uvodna tekma v Hamletovi deželi pa je to le potrdila. Slovenske podprvakinje v nobeni rokometni prvini niso bile kos danskim prvakinjam, na koncu so izgubile za enajst golov. Ljubljanska zasedba bo v prihodnjem krogu gostila norveški Larvik, tekma pa bo v soboto, 22. oktobra, v dvorani na Kodeljevem.

Izbranke Uroša Bregarja so porazno odprle tekmo in si že po enajstih minutah igre pridelale zaostanek šestih golov (2:8), svojo najboljšo predstavo pa prikazale med 11. in 18. minuto, ko so se tekmicam približale na vsega dva zadetka zaostanka (8:10). Od tedaj najprej niso bile več konkurenčne imenitnim gostiteljicam, kjer poleg danskih igrajo tudi švedske, nizozemske, norveške in španska rokometašica ter jim v nadaljevanju pobegnile na sedem golov (17:10).

V drugi polovici tekme se razmerje moči na igrišču ni spremenilo, krimovke so bolj ali manj vseskozi capljale za gostiteljicami, ki so jim v 38. minuti pobegnile že na deset zadetkov (14:24). V zadnji tretjini tekme krimovke niso zmogle omiliti visokega poraza.

V ljubljanski ekipi je bila strelsko najbolj učinkovita Mirjeta Bajramoska s šestimi goli, Aneta Benko in Tamara Georgijev sta dosegli po štiri zadetke, v danski zasedbi pa je bila neustavljiva Laura van der Heijden z enajstimi goli.

Esbjerg - Krim Mercator 35:25 (17:11)
* Športna dvorana, gledalcev 2800, sodnika: Kijauskaite in Zaliene (obe Litva).
* Esbjerg: Sando, Idehn, Knudsen, Toft Hansen 1, Seest, Kviesgaard 3, Zachariassen, van der Heijden 11, Alm 6, Karlsson 1, Gonzales Ortega, Vestergaard 5, Ingstad 2, Polman 6.
* Krim Mercator: Stefanišin, Marinček, Pandžić, Georgijev 4, Jurič, Benko 4, Blažević 2, Milanović Litre 3, Jeriček 1, Bajramoska 6, Omoregie 2, Koren 1, Barič, Kampdo 2, Zrimšek.
* Sedemmetrovke: Esbjerg 5 (4), Krim Mercator 5 (5).
* Izključitve: Esbjerg 2, Krim Mercator 6 minut.

Izjave po tekmi

Uroš Bregar, trener Krima Mercatorja: "Ekipa Esbjerga je dokazala, da premore vrhunske posameznice, ki so bile za nas tokrat prevelik zalogaj. Na začetku so nam tekmice ušle, nato smo se jim uspeli približati na 8:10, nato pa znova v igri delali preveč napak. Razlika je temu primerno naraščala. Na prvi tekmi nove sezone nismo uspeli nuditi boljšega odpora, se pa sedaj že obračamo k novim tekmam. Prihodnjo soboto na Kodeljevem gostuje Larvik, na katerega se bomo skušali kar se da dobro pripraviti."

Miša Marinček, kapetanka Krima Mercatorja: "Po tekmi smo s soigralkami razočarane, saj smo bile pred tekmo zelo optimistične. Žal smo v igri napravile preveč napak. Igra v napadu nam ni stekla, naša tehnične napake pa so nasprotnicam dovoljevale, da so razvile svojo hitro igro. Uspelo se jim je oddaljiti na pet golov razlike, sredi prvega polčasa smo se uspele približati, a to ni bilo dovolj, da bi se povzpele na raven igre, ki so jo kazale naše tekmice."