Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

11 01.11.2023 08:41:24

Res je specifično! V 2. krogu Pokala Pivovarna Union ni šlo brez presenečenj

Martin Metelko

Pokalno tekmovanje ohranja svoj sloves. Na torkovih tekmah 2. kroga Pokala Pivovarna Union so resda 'preživeli' vsi prvoligaši, toda presenečenj kljub temu ni manjkalo. Izmed članov elite so najbolj trpeli Domžalčani, ki so Dob ugnali z 1:0, odpor sosedov so na igrišču z umetno travo v Športnem parku (dvoboj je bil tja prestavljen zaradi razmočenega igrišča v Dobu) zlomili v 72. minuti z zadetkom Danijela Šturma.

Mariborčani so v Ljudskem vrtu po pričakovanjih zlahka opravili z Jurovskim Dolom, ki ga je spodbujala lepa množica navijačev, takšne zgodbe so eden od namenov pokalnega tekmovanja. Rogaška se je v Šmarju pri Jelšah znašla v zgodnjem zaostanku, toda varovanci Oskarja Drobneta so nato stvari hitro postavili ba svoje mesto, Koprčani pa niso imeli težav v Komnu, ob treh golih Nardina Mulahusejnovića v uvodne pol ure so zmagali s 6:0.

Mura je že pred časom napredovala prek Hodoša, v četrtek bodo na delu še Celje, Olimpija in Radomlje - zmaji bodo gostovali v Grosuplju, grofe čaka dvoboj na stadionu Matija Gubec v Krškem, ravbarji bodo moči merili z Ljubljano.

Za največje presenečenje so poskrbeli nogometaši Središča, ki tekmujejo v 'Super ligi MNZ Ptuj' oziroma v četrtem kakovostnem razredu. Na svojem igrišču so osupnili ambicioznega drugoligaša iz Slovenske Bistrice, za trenutek odločitve je poskrbel Tihomir Kepe.

Tekma Bistrica - Odranci je bila v 69. minuti pri vodstvu gostov s 3:1 zaradi hudega naliva prekinjena. Kdaj se bo nadaljevala, naj bi bilo znano v četrtek, vremenske razmere pa so na petek prestavile dvoboj Stojnci - Podvinci.

Izidi 2. kroga Pokala Pivovarna Union

Roltek Dob - Domžale 0:1 (0:0)
Drava Ptuj - Hajdina 4:5 (0:0, 1:1) - po enajstmetrovkah
Izola - Tabor Sežana 0:1 (0:0)
Komen - Koper 0:6 (0:3)
Središče - Bistrica (MNZ Ptuj) 1:0 (1:0)
Šmarje pri Jelšah - Rogaška 1:4 (1:2)
Bistrica (MNZ Lendava) - Odranci 1:3 (0:2); zaradi hudega naliva prekinjeno v 69. minuti
Starše - Fužinar 2:4 (1:2)
Trebnje - IB 1975 2:4 (0:1, 1:1); po enajstmetrovkah
Turnišče - Dobrovnik 1:2 (0:1)
Maribor - Jurovski Dol 9:0 (5:0)
Apače - Zavrč 0:4 (0:2)
Ivančna Gorica - Rudar Trbovlje 1:4 (0:1)
Marjeta na Dravskem polju - RoHo 2:3 (0:1)

Hodoš - Mura 0:4 (0:3)