Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 25.10.2017 20:53:25

Celjanom in Kidričanom so se v polfinali pridružili še Novogoričani

fotolens.si
Znan je še tretji polfinalist nogometnega pokala Slovenije. To je po Celju in Aluminiju postala Gorica, ki je na povratni tekmi četrtfinala doma premagala kranjski Triglav z 1:0 (0:0). Z 1:0 so Primorci dobili tudi prvo tekmo na Gorenjskem.

Po Celju, ki je izločilo Muro, so drugi polfinalisti nogometnega pokala Slovenije igralci Aluminija iz Kidričevega. Ti so na povratni tekmi v Novem mestu premagali Krko s 3:0 (2:0). Prva tekma se je končala brez zadetkov.

Kidričani so tekmo odločili v svoj prid praktično že v prvem polčasu, ko so ob konkretnejši igri od domačinov dosegli dva zadetka. Že v peti minuti je zadel Vedran Mesec, v 40. pa je iz bližine na 2:0 povišal Žiga Škoflek. Slednji je ob tem dosegel še en zadetek, a iz prepovedanega položaja, Derrick Mensah pa je zadel prečko. V 73. minuti je za 3:0 zadel Ibrahim Mensah, ko je bil uspešen s strelom z glavo po podaji z desne strani. V 88. minuti je Mario Vasilj zunaj kazenskega prostora nevarno startal proti vratarju Aluminija in za to dobil drugi rumeni karton.

V Novi Gorici pa so domači nogometaši le še potrdili napredovanje med najboljše štiri. Potem ko so že na Gorenjskem zmagali, so tudi tokrat Triglav odpravili z 1:0. Edini zadetek je v 78. minuti dosegel Matija Škarabot.

Celjani pa so levji delež na poti do uvrstitve v polfinale opravili na prvi tekmi, ko so pred domačimi gledalci premagali Muro s 4:0, na torkovi povratni tekmi v Murski Soboti pa so pred 300 gledalci slavili z 1:0 (0:0). Edini gol na tekmi je v 56. minuti dosegel Edin Kesić.

Prva tekma med Mariborom in Olimpijo pa bo zavoljo obveznosti mariborske ekipe v evropski ligi prvakov na sporedu 11. novembra.

* Izidi, pokal Slovenije: 1. tekme: