Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 25.10.2017 16:42:17

Po Celju v pokalnem polfinalu še Aluminij

Grega Wernig
Po Celju, ki je izločilo Muro, so drugi polfinalisti nogometnega pokala Slovenije igralci Aluminija iz Kidričevega. Ti so na povratni tekmi v Novem mestu premagali Krko s 3:0 (2:0). Prva tekma se je končala brez zadetkov.

Kidričani so tekmo odločili v svoj prid praktično že v prvem polčasu, ko so ob konkretnejši igri od domačinov dosegli dva zadetka. Že v peti minuti je zadel Vedran Mesec, v 40. pa je iz bližine na 2:0 povišal Žiga Škoflek. Slednji je ob tem dosegel še en zadetek, a iz prepovedanega položaja, Derrick Mensah pa je zadel prečko. V 73. minuti je za 3:0 zadel Ibrahim Mensah, ko je bil uspešen s strelom z glavo po podaji z desne strani. V 88. minuti je Mario Vasilj zunaj kazenskega prostora nevarno startal proti vratarju Aluminija in za to dobil drugi rumeni karton.

Celjani pa so levji delež na poti do uvrstitve v polfinale opravili na prvi tekmi, ko so pred domačimi gledalci premagali Muro s 4:0, na torkovi povratni tekmi v Murski Soboti pa so pred 300 gledalci slavili z 1:0 (0:0). Edini gol na tekmi je v 56. minuti dosegel Edin Kesić.

Danes bo na sporedu še dvoboj Gorica - Triglav Kranj (17.15), prvo tekmo so z 1:0 v gosteh dobili Novogoričani.

Prva tekma med Mariborom in Olimpijo pa bo zavoljo obveznosti mariborske ekipe v evropski ligi prvakov na sporedu 11. novembra.

* Izidi, pokal Slovenije: 1. tekme: