Barron Trump - Za to je zaslužna slovenska kri!

pogacar 1 Ekipa24.si

Tako malo je manjkalo! Tukaj je posnetek, ...

0 04.09.2023 09:00:58

Prva zmaga Elsnerja, in to kakšna! V drugem polčasu varovanci naredili vse in poskočili na lestvici! (video)

Slovenski strateg na klopi francoskega prvoligaša Le Havreja se je s svojimi varovanci veselil prve zmage med elito.Občuten

Slovenski nogometni trener Luka Elsner je prišel do svoje prve zmage v tej sezoni elitne francoske lige. S svojim Le Havrom je v 4. krogu doma s 3:0 premagal Lorient in se povzpel na deseto mesto prvenstvene lestvice.

Le Havre je do zmage prišel v drugem polčasu, ko je tudi dosegel vse tri zadetke, njihovi avtorji pa so bili Daler Kuzjajev, Nabil Alioui in Nolan Mbemba. Antoine Joujou je bil podajalec pri zadnjih dveh zadetkih ekipe, ki je zdaj pri petih točkah.

Toliko jih ima tudi Lorient, pa tudi Metz in Toulouse. Metz je igral 2:2 z Reimsom, Toulouse pa 2:2 s Clermontom. Lille pa je odpravil Montpellier z 1:0.

V soboto so nogometaši Monaca s 3:0 odpravili Lens, pred tem sta se Brest in Rennes razšla brez golov, že v petek pa je Marseille v gosteh pri Nantesu igral 1:1.

Parižani že v prvem polčasu odločili zmagovalca
V nedeljo sta bili v Franciji na sporedu še tekmi Nice - Strasbourg in Lyon - PSG. Prvo je dobila zasedba iz Nice z 2:0 ter se točkovno izenačila s Strasbourgom (oba po šest točk).

PSG je v Lyonu že v prvem polčasu dosegel štiri zadetke in slavil s 4:1. Med strelce so se vpisali Achraf Hakimi, Marco Asensio in Kylian Mbappe, ki je zadel dvakrat, skupno pa je pri petih golih in na vrhu strelske lestvice.

Vodi Monaco z 10 točkami, PSG in Marseille sledita s po osmimi točkami.

Značke: nogomet, francija