Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

1 23.10.2017 10:02:45

Uf, kakšen večer za Benjamina VERBIČA! Najprej je 'izvedel RAMOSA', nato pa postal veliki JUNAK svojega kluba! (video)

Benjamin Verbič je še enkrat več dokazal, da se na Danskem razvija v odličnega nogometaša.

Reprezentančni vezist Benjamin Verbič je nedvomno najbolj vroč slovenski legionar v tem trenutku, v letošnji sezoni je za svoj København dosegel že osem zadetkov, enega je dodal še v dresu slovenske reprezentance.

V vsem svojem sijaju je zablestel tudi na zadnji tekmi danskega pokala, na katerem je København zmagal s 4:o, Verbič pa je prispeval 2 zadetka. A večer se za vezista iz Vojnika ni začel najboljše. Najprej je v 29. minutui v slogu Sergia Ramosa zastreljal enajstmetrovko (videoposnetek pri 2:14) in se upravičeno prijel za glavo. Še posebej, ker je ves prvi polčas København pritiskal na vrata Aarhusa, a neučinkovito. Dancem se je odprlo v 34. minuti, ko je zadel Uroš Matić, še pred premorom med polčasoma pa je bil prvič uspešen  Verbič, ki je v 44. minuti zadel z neposredne bližine (videoposnetek pri 5:10).

V drugem polčasu pa je mladi nogometaš uspel še osmič v tej sezoni zadeti z glavo (videoposnetek pri 8:11), København je na koncu zmagal s 4:0.  Na lestvici danskega prvenstva je po 13 odigranih tekmah na 5. mestu s sedmimi točkami zaostanka za vodilnim Midtjyllandom.