0 22.10.2017 09:46:44

Nora MOJSTROVINA Cvijanovića prebudila soigralce: Nekdanji nogometaš Maribora na noge dvignil Poljake (video)

vszi
Za mnoge je trinajstica nesrečna, a med njih ne spada nekdanji slovenski reprezentant.

Na Poljskem se ta konec tedna igrajo tekme 13. kroga, med katerimi je bil tudi slovenski derbi. Udarila sta se namreč rekorder po številu naslovov Gornik Zabrze in Korona.

Član domače zasedbe je Sandi Arčon, gostujoče Goran Cvijanović, nekdanja člana Gorice pa sta srečanje začela na klopi. Medtem ko je prvi tam ostal, je drugi v igro vstopil po dobre pol ure in pristavil velik delež k temu, da so gledalci videli spektakularen dvoboj.

Po prvem polčasu se je zdelo, da je srečanje odločeno, saj je Gornik, ki je še lani nastopal v drugi ligi, vodil s 3:1. Nato pa je v 73. minuti Goran Cvijanović stvari vzel v svoje noge, najprej je z eno potezo z desnico preigral enega od nasprotnih igralcev, potem pa s približno dvaindvajsetih metrov z levico natančno sprožil v desni spodnji kot domačega gola (akcija se začne pri 1:00 minute). Vratar je naredil vse, da bi žogi preprečil pot v mrežo, a je bil strel preprosto predober. To je bil Cvijanovićev prvenec v poljskem prvenstvu.

Z izjemno mojstrovino je zbudil soigralce, ki so videli, da dvoboj še ni odločen, kar se jim je obrestovalo šest minut pred koncem, ko so zadeli še tretjič in prišli do pomembne točke, ki jih ohranja v boju za naslov prvaka. Za prvim mestom namreč zaostajajo samo za štiri točke. Gornik deli prvo mesto z Lechom.