Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

3 20.08.2017 08:10:10

To ni bila obramba, to je bil Oblakov ČUDEŽ, vreden 100 milijonov! (video)

Z zgornjim naslovom so španski novinarski kolegi pri Asu naslovili posredovanje slovenskega čuvaja mreže, po katerem se je Atletico rešil.

Prvi krog španskega prvenstva je postregel z nemalo drame in akcije, na delu pa je bil tudi že Atletico Jana Oblaka. Za varovance Diega Simeoneja se sezona na gostovanju pri novincu v ligi, Gironi ne bi mogla začeti slabše. Pravo nočno moro so doživljali na prepolnem stadionu s fanatično ekipo Kataloncev, saj so domačini do 25. minute že dvakrat premagali Jana Oblaka.

Da bi bilo vse skupaj še hujše, je bil pri visokem zaostanku v 67. minuti izključen še Antoine Griezmann in zdelo se je, da Atleticu ni pomoči. Toda očitno jih je prav ta izključitev dvignila, po zadetkih Angela Corree in Joseja Gimeneza so uspeli izenačiti. Je pa imela Girona v 93. minuti tekme odprto pot do zmage, a jo je z izjemnim posredovanjem preprečil prav Jan Oblak. Še enkrat več se je izkazal s svojim odličnim refleksom in rešil vsaj točko.

Njegovo posredovanje v zadnjih sekundah tekme si lahko ogledate od 2:15 naprej.