Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Poroka na prvi pogled: Marko le odigral ...

tacen kajak Ekipa24.si

Sava zalila del tribun v Tacnu! Močno deževje ni...

0 05.03.2022 17:12:29

Celjani in Radomljani PREVIDNO in brez tveganja pripeljali tekmo do končnega rezultata 0:0

Martin Metelko
Nogometaši Celja in Kalcerja Radomelj so se v 25. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 0:0.

* Arena Z'dežele, sodniki: Kajtazović, Gabrovec, Kalan.
* Strelci: /.
* Celje: Rozman, Marandici, Zaletel, Stojinović (od 74. Zec), Brecl (od 74. Lartey), Janjičić (od 46. Vrbanec), Tomić, Rorič (od 46. Sokler), Begić, Božić (od 65. Kuzmanović), Bizjak.
* Kalcer: Velić, Bumbu (od 59. Ćalušić), Primc, Jazbec, Guček, Rugašević (od 78. Blaić), Guzina, Zabukovnik, Pogačar (od 59. Cerar), Šarić (od 84. Prohouly), Mrkonjić (od 84. Nuhanović).
* Rumeni kartoni: Sokler; Primc, Jazbec.

Celjani, ki so pogrešali kaznovanega Tamarja Svetlina, in Radomljani so odprli zadnjo tretjino prvenstva. Soseda v spodnjem delu lestvice sta odigrala dokaj previdno tekmo, ki se je malce razživela šele v končnici, ko so domači med drugim zadeli prečko. Celje ostaja osmo, Radomlje pa sedme.

celje radomlje 1

Prvi polčas v Celju ni postregel s posebej vznemirljivo predstavo, domači, ki so sicer imeli žogo skoraj 60-odstotno v posesti, so le enkrat streljali, gosti pa šestkrat. Od tega pa je bilo še najbolj nevarno v 20. minuti, ko je od daleč poskusil Tomislav Mrkonjić, Matjaž Rozman pa ni imel težav z branjenjem, ter v 25. minuti, ko je Žan Zaletel v zadnjem trenutku prestregel žogo pred Andrejem Pogačarjem.

Uvod drugega dela prav tako ni prinesel nevarnosti za ena ali druga vrata, trenerja sta z menjavami poskušala narediti razliko, a do te ni prišlo. V napadu sta bili obe ekipi precej brezzobi, enega redkih poskusov, streljal je Tjaš Begić v 75. minuti, je gostujoča obramba blokirala. V 80. minuti pa so nase spet opozorili Radomljani, ko je bil z roba kazenskega prostora le malce premalo natančen Gedeon Guzina.

V 82. minuti je pri domačih Ester Sokler streljal z glavo iz bližine, Emil Velić pa je žogo zadržal tik pred golovo črto. Blizu zadetku je bil nato tudi Begić na začetku sodniškega dodatka, ko je zadel prečko.

Celjani bodo v 26. krogu v sredo gostili Domžale, Radomljani pa Koper.