Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 17.05.2017 20:19:17

Ob jezeru v prvem polčasu 'pokalo', nadaljevanje umirjeno

Grega Wernig
Nogometaši velenjskega Rudarja in Aluminija so se v 34. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 2:2 (2:2).

Velenjčani in Kidričani so obračun končali z delitvijo točk, kar pomeni, da bosta kluba tudi v zadnjih dveh krogih morala osvajati točke za obstanek v ligi. Knapi imajo zdaj 39 točk, Aluminij 37, vmes pa je še Krško z 38.

Prvi polčas se je kar zasluženo končal z neodločenim izidom, ko sta obe ekipi dosegli po dva zadetka. Povedli so gosti prek Mihaela Rebernika v 18. minuti, ki je sprožil z razdalje in presenetil Mateja Radana, v 29. minuti je Bojan Vručina z glavo izenačil po podaji Leona Črnčiča, isti igralec pa je v 31. minuti še podal za drugi zadetek domačih, ki ga je dosegel Darko Zec, prav tako z glavo. Kidričani, ki so imeli v prvem polčasu celo več strelov kot domači, so izid poravnali v 38. minuti, ko je znova zadel Rebernik, ki se je zares mojstrsko odzval v kazenskem prostoru.

Drugi polčas je bil manj razburljiv. Obe ekipi, predvsem domača, so sicer prišli še do nekaj strelov, a so bili ti preslabi za spremembo izida. Še najbolj aktivni so bili knapi med 78. in 81. minuto, ko so zapovrstjo cilj zgrešili John Mary, Mitja Lotrič in Marko Iharoš.

Rudar – Aluminij 2:2 (2:2)

Velenje - Stadion Ob jezeru. Glavni sodnik: Dejan Balažič (Ljubljana).

Strelci: 0:1 Rebernik (18), 1:1 Vručina (29), 2:1 Zec (31), 2:2 Rebernik (38).

Rudar: Radan, Mužek, Billong, Zec (od 46. Grgić), Iharoš, Babić, Bolha (od 77. Lotrič), Vručina, Glavina (od 87. Dodlek), Črnčič, Mary.

Aluminij: Janžekovič, Kocić, Damiš, Turkalj, Vezjak (od 71. Zeba), Rebernik, Mensah, Vrbanec, Škoflek (od 64. Tahiraj), Kramer, Mesec (od 83. Krajnc).

Rumeni kartoni: Mužek, Grgić, Vručina.