Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 11.02.2024 18:15:02

Arsenal napolnil mrežo mestnih tekmecev

profimedia
Nogometaši Arsenala so v 24. krogu angleškega prvenstva na gostovanju dobro napolnili mrežo mestnega tekmeca West Hama.

Zmagali so kar s 6:0 in le en gol jim je zmanjkal, da bi na drugem mestu lestvice prehiteli Manchester City. Z njim so se izenačili tudi po razliki med danimi prejetimi goli, City je pred njim le zaradi več doseženih zadetkov.

Oba za vodilnim Liverpoolom zaostajata dve točki.

Topničarji so sicer potrebovali nekaj časa, da so prvič zadeli, a nato vprašanje zmagovalca rešili v 15 minutah. V 31. minuti je prvi gol z glavo dosegel William Saliba, nato pa so gosti do odmora še trikrat zatresli mrežo. Bukayo Saka je uspešno izvedel enajstmetrovko, Leandro Trossard je poskrbel za 8.000 gol Arsenala v premier ligi, med strelce se je vpisal tudi Gabriel Magalhaes.

Številni navijači West Hama so že med polčasom zapustili stadion, gostujoči pa so se v drugem polčasu veselili še dveh golov. Svojega drugega je dosegel Saka, svojemu nekdanjemu klubu pa je s strelom od daleč gol zabil še Declan Rice. Arsenal se je tako tekmecu na najboljši možni način oddolžil za poraz na prvi medsebojni tekmi.

Ob 17.30 uri se je začel še derbi med Aston Villo in Manchester Unitedom.