doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

7 22.12.2021 23:10:29

PSG do točke v 91. minuti, Ramos izključen

Vodilna ekipa francoske nogometne lige Paris Saint-Germain je vpisala četrti neodločen izid v sezoni, potem ko se je z Lorientom razšla z 1:1.

PSG je na 19 tekmah zbral 46 točk za 14 zmag in štiri neodločene izide ob le enem porazu. Parižani so danes gostovali pri Lorientu in si obetali tri točke za konec jesenskega dela prvenstva.

Toda domačini so imeli drugačne načrte, po zadetku Thomasa Monconduita v 40. minuti jim je dolgo dobro kazalo v lovu na prvo zmago po nizu osmih porazov. Na koncu pa je točko za zvezdniški PSG rešil Mauro Icardi, ki je zadel v 91. minuti. Pred tem je Sergio Ramos prejel dva rumena kartona in predčasno sklenil tekmo, ki jo je začel na klopi in v igro vstopil v drugem polčasu.

PSG ima pred drugouvrščeno ekipo iz Nice, ki je danes z 2:1 po preobratu v drugem polčasu premagala Lens, 13 točk naskoka. Tretje mesto pripada Marseillu (33), četrto oz. peto mesto pa z 31 osvojenimi točkami zasedata Rennes in Montpellier.

Monaco je bil doma z 2:1 boljši od četrtega Rennesa, čeprav je slednji povedel. Nato pa sta Wissam Ben Yedder in Kevin Volland pripravila preobrat za tri točke moštva iz Kneževine. Na petem mestu se je Rennesu z zmago s 4:1 proti Angersu približal Montpellier.

Prvak Lille je na gostovanju pri Bordeauxu v zaključku tekme prišel do treh točk, zanje je v 84. minuti zadel Jonathan David. Lyon, ki na lestvici zaseda šele 13. mesto, je doma z Metzem igral neodločeno 1:1.

Marseille je doma točko proti Reimsu rešil globoko v sodnikovem dodatku drugega polčasa, ko je v 97. minuti iz enajstmetrovke za končnih 1:1 zadel Dimitri Payet.

Peti zaporedni poraz je vpisal zadnjeuvrščeni St. Etienne. Nantes je bil boljši z 1:0. Troyes in Brest sta se razšla z remijem 1:1.

Tekma Clermont - Strasbourg je odpadla zaradi goste megle.

Pred francosko prvoligaško druščino je zdaj božično-novoletni premor, 20. krog se bo začel 7. januaja.

Značke: nogomet, francija