Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Poroka na prvi pogled: Marko le odigral ...

Matej Mohorič o nedolžni ureznini, ki mu je niso...

0 11.10.2017 08:05:21

ŠOK NA DRUGEM KONCU SVETA! Reprezentanca ZDA prvič po 1986 brez nogometnega SP

Združene države Amerike ne bodo nastopile na svetovnem prvenstvu v Rusiji.

Nogometne kvalifikacije Severne in Srednje Amerike so sinoči dale potnike na svetovno prvenstvo v Rusiji 2018. Mehika in Kostarika sta imeli uvrstitev na mundial v žepu že pred zadnjim krogom, zadnji vlak pa so lovile ekipe Hondurasa, Paname in ZDA. Slednji so po porazu z 1:2 proti Trinidadu in Tobagu ostali brez SP, prvič po letu 1986.

Honduras je gostil Mehiko in po preobratu v drugem polčasu po zmagi s 3:2 prišel do vseh treh točk. Panama je pred domačimi gledalci premagala Kostariko z 2:1, odločilni gol pa je v 88. minuti prispeval Roman Torres. Ta gol je posredno vrata na mundial zaprl reprezentanci ZDA, ki je ob tem še izgubila v gosteh proti odpisanemu Trinidadu in Tobagu. Američani so zbrali točko manj od Hondurasa in Paname ter se zvrstili na nehvaležno peto mesto.

Tretje mesto v kvalifikacijah in s tem neposredno uvrstitev na SP si je zagotovila Panama, ki bo tako prvič nastopila na mundialu. Honduras je kvalifikacije končal kot četrti in se bo za SP v dodatnih kvalifikacijah pomeril z Avstralijo.

Značke: nogomet, sp, kvalifikacije